Блокування Telegram в Росії пов'язана з планами його власника створити і запустити власну криптовалюту на основі месенджера, який також дозволить проводити грошові операції в обхід контролю російських фінансових структур, повідомляє РБК.
Безуспішна блокування месенджера Telegram в Росії, яка вже кілька днів супроводжується одночасною блокуванням IP-адрес хмарних сервісів Amazon, Google і інших провайдерів, в останні дні активно обговорювалася між співробітниками 12-го центру ФСБ і представниками інших профільних відомств.
Зокрема, 18 квітня співробітник 12-го центру ФСБ Роман Антипкін відправив колегам листа, в якому роз'яснив, що справжня причина блокування Telegram в Росії полягає в бажанні Павла Дурова запустити на основі мессенджера "повністю неконтрольовану фінансову систему".
"Колеги, та історія взагалі не про це, як ви не розумієте! Історія не про ключі і тероризм ...>. Паша Дуров вирішив стати новим Мавроді. Запустивши свою крипту, в Росії ми отримаємо повністю неконтрольовану фінансову систему. І це не біткоін для маргіналів, це буде просто, надійно і безконтрольно. Це загроза безпеці країни ...>. Вся наркота, обнал, торгівля органами піде через Пашину крипту, а він буде говорити: "Я ні при чому, забороніть слова, їх використовують терористи", - йдеться в листі, підписаному Романом Антипкіним.
В Росії Telegram став ще більш популярним після блокування. Як з'ясувалося, месенджером продовжують користуватися в Державній думі, Раді Федерації, Кремлі і уряді.
Google заборонила використання свого домену для обходу блокувань. Раніше сервіси могли перенаправляти трафік на свої сервери через домен компанії.