Авіація ВКС Росії і урядових військ диктатора Башара Асада відновила бомбардування сирійських провінцій Ідліб і Хама, повідомляє Reuters із посиланням на дані місцевих жителів і волонтерів. Війська Асада за підтримки російських військових почали наступ на останній анклав сирійських опозиціонерів після того, російсько-ірано-турецький саміт не зміг узгодити нове перемир'я у Сирії.
Місцеві жителі розповіли журналістам про те, що сирійські військові гелікоптери скинули на села аль-Хабіт і Абдін на півдні провінції Ідліб, а також на низку інших селищ у регіоні бочкові бомби. Зазвичай сирійські військові заповнюють їх вибухівкою та шрапнеллю.
Сирійські військові заперечують використання бочкових бомб, але експерти Організації Об'єднаних Націй (ООН) неодноразово фіксували їх використання військами Асада.
Крім бомбардування Ідліба російська авіація здійснила низку авіарейдів на міста Латамна і Кафр-Зіта у сусідній провінції Хама, повідомили в організації, яка займається контролем авіаударів у Сирії. Цю інформацію журналістам підтвердили повстанці.
Дамаск за підтримки РФ та Ірану готує великий наступ на Ідліб, щоб взяти його та прилеглі райони під свій контроль, тим самим позбавивши опозицію їх останнього великого анклаву. Масовані бомбардування російсько-асадовських військ поновилися після того, як у п'ятницю, 7 вересня, президенти Росії, Ірану та Туреччини не змогли узгодити перемир'я, яке завадило б наступу військ Асада на Ідліб.
Росія неодноразово заявляла про те, що намагається уникати жертв серед мирного населення, завдаючи ударів лише по бойовиках ісламістських угруповань. Але мирні жителі та повстанці, які виступають проти режиму диктатора Башара Асада, стверджують зворотне. За їх словами, жертвами нещодавніх бомбардувань стали переважно мирні жителі.
За даними волонтерів, за останні два дні під удари потрапили три лікарні і два центри волонтерів "Сирійської цивільної оборони" ("Білі каски").
Нагадаємо, США заявили про те, що у них є докази підготовки військ Асада до нової хімічної атаки на провінцію Ідліб. Канада та Франція застерегли режим сирійського диктатора від такого кроку.
Раніше ВПС Ізраїлю та Росії завдали ударів по Сирії, загинули дев'ятеро осіб і 20 дістали поранення.
Ідліб – єдиний регіон Сирії, який залишається у руках сирійської опозиції. У 2017 році там була створена північна зона деескалації, куди могли переміститися бойовики із сім'ями, які відмовилися скласти зброю. Відновлення Дамаском контролю над провінцією по суті стане кінцем масштабного військового протистояння режиму Асада в Сирії.