UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський військовий літак порушив повітряний простір Ізраїлю

Раніше Ізраїль збивав сирійський Су-24.

Військовий літак російської авіагрупи в Сирії залетів у повітряний простір Ізраїлю, заявив міністр оборони країни Моше Яалон, пише видання The Times of Israel.

За словами глави оборонного відомства Ізраїлю, причиною інциденту стала "помилка пілота".

"З пілотом відразу ж вийшли на зв'язок, він негайно змінив курс і повернувся в Сирію", − заявив Яалон.

При цьому міністр оборони нагадав, що в минулому році Ізраїль збив сирійський Су-24 і безпілотний літальний апарат, який порушив повітряний простір країни.

"Коли ми зрозуміли, що Росія планує повітряну операцію в Сирії, керівництво Ізраїлю зустрілося з президентом РФ Володимиром Путіним. Ми створили канали координації для запобігання непорозумінням", − повідомив Яалон. Він також пояснив, що, так як російська авіація не атакує цілі на території Ізраїлю, немає необхідності "автоматично збивати" літаки РФ.

Читайте також: Ізраїль відкриє дипломатичне представництво в ОАЕ

Нагадаємо, 24 листопада на турецько-сирійському кордоні був збитий російський Су-24. Обидва пілоти катапультувалися, але в повітрі їх обстріляли повстанці. Командир літака підполковник Олег Пєшков загинув. Також загинув морпех Олександр Позинич - член спрямованої на пошуки штурмана літака групи. Це перші офіційно визнані втрати РФ в Сирії. Штурмана Костянтина Мурахтіна успішно евакуювали на російську базу Хмеймім. За даними Анкари, винищувач F-16 збив Су-24 після того, як він нібито порушив повітряний простір країни в районі кордону з Сирією і не відгукнувся на попередження. У Міноборони РФ стверджують, що літак летів суворо в повітряному просторі Сирії.

З російської сторони після інциденту були заборонені туристичні поїздки в Туреччину, МЗС повідомив про найближче скасування безвізового режиму, а військові припинили всі контакти.

Всередині Росії проблеми почалися у постачальників турецьких товарів, а в Краснодарі за візові порушення були затримані десятки бізнесменів з Туреччини.

Загальний обсяг потенційних втрат від згортання співробітництва в різних сферах ЗМІ оцінили у понад 40 млрд доларів.