UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські ЗМІ про можливе вторгнення в Україну: Це не початок нової імперії. Це початок кінця

"Нова газета" зазначає, що рішення про введення військ було прийнято "рівне тому, що в країні немає нормальної демократії, нормальної опозиції, нормального парламенту".

Російська влада посадила нас всіх на машину часу: ласкаво просимо в серпень 1968 року, пише про події в Україні оглядач російської "Нової газети" Андрій Колесников.

"Коли Путіна порівнювали з епохою застою, це здавалося деякою натяжкою. І справді - епоха застою ще попереду, зараз настає ера заморозків, така ж, як в 1968-му, коли було прийнято рішення про введення військ у Чехословаччину. Але будь-яка епоха застою закінчується революцією різного ступеня "оксамитовості". І як же швидко повертається радянська риторика - аж до "обмеженого контингенту військ". Виявляється, у нашої влади немає навіть іншого словника, крім радянського", - пише колумніст.

"Друга алюзія теж напрошується - у тому числі за словниковим причин: Афганістан. І зовнішній ворог завжди напоготові - Сполучені Штати. І державні ЗМІ шукають аргументи один одного екзотичніше і підліші", - зазначив Колесніков.

ТАКОЖ: Росія назвала Турчинову умови для початку військової агресії

На думку оглядача, ступінь раціональності президента Росії була переоцінена: "Цілком очевидно, що в персоналістської політичній системі дає відмашку одна людина. І ми його знаємо. Рішення по введенню військ у Крим - абсолютно ірраціональне. Навіть емоцій тут було б недостатньо. Це неадекватність. Це виклик - в буквальному сенсі - світу. Це спосіб відгородитися від світу. Це - спалювання всіх і всіляких мостів".

Російський журналіст вважає, що рішення про введення військ було прийнято "рівне тому, що в країні немає нормальної демократії, нормальної опозиції, нормального парламенту".

Колесніков зазначив, що зараз багатьом росіянам "соромно за владу": "Держава остаточно відокремилося від країни. Влада, доведена до божевілля фантомними болями імперії, яка подумала, що її імперію, можна відновити, переконана в тому, що вона висловлює думку більшості, а на утворений міський клас можна наплювати, здійснила самогубний крок".

"Це не початок нової імперії. Це початок кінця. Того самого, який продемонстрували кияни і про який Василь Розанов коли писав: "Русь втекла в три дні", - зазначив Колесніков.

"І ще одне - цілком очевидне. Не можна починати війну, навіть погрожувати бойовими діями, поки не вичерпані мирні засоби вирішення проблеми", - резюмував він. !zn