UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські військові привезли "гуманітарку" в сирійський дитбудинок

Дітям-сиротам із міста Хама, чиї батьки загинули в боях, доставили 500 комплектів теплого зимового одягу та їжу.

Російські військові, яких звинувачують в багатоденному бомбардуванні спільно з армією режиму Асада Східної Гути, у результаті якого загинули сотні людей, серед яких і діти, привезли гуманітарну допомогу сирійським дітям-сиротам із міста Хама. Там на повному пансіоні проживають і навчаються діти з неповних і малозабезпечених сімей, а також ті, які залишилися без батьків, повідомляє ТАСС.

Гуманітарну "допомогу" доставив Російський центр примирення ворогуючих сторін.

"Сьогодні ми приїхали в місто Хама, це дитячий будинок, в основному тут діти сімей, батьки яких загинули, захищаючи батьківщину в боях. Будемо роздавати гуманітарну допомогу у вигляді пакетів з їжею - цукор, рис, консерви для того, щоб якось підтримати, тому що з хлопцями розмовляли - крім Росії, їм ніхто не допомагає", - сказав представник центру Андрій Некипєлов.

Зазначається, що загальний обсяг гуманітарної допомоги дитячому будинку - більше 500 комплектів теплого зимового одягу, це куртки, шапки, взуття, светри, а також продуктові набори.

У суботу, 24 лютого, США закликали Асада та його союзників, зокрема, Росію, негайно припинити наступ на Східну Гуту та дозволити доставити вантаж продовольства та медикаментів ні в чому не винним мирним жителям.

Раніше Рада безпеки ООН голосами всіх 15 членів ухвалила резолюцію з вимогою 30-денного перемир'я в Сирії. У документі наголошується, що перемир'я має бути введено негайно, але в той же час резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму тиші.

Раніше повідомлялося, що в результаті бомбардування силами Башара Асада сирійського міста Східна Гута протягом тижня загинуло 505 цивільних осіб, з них 123 - діти.

Місто Східна Гута розташоване неподалік від Дамаска на місці однойменного оазису, де живуть близько 400 тисяч чоловік. З 2011 року в цьому районі неодноразово відбувалися бої між сирійською опозицією і військами режиму Башара Асада, та між повстанцями та ісламістами.

Як повідомляли правозахисні організації 20 лютого, за 48 годин бомбардувань Східної Гути загинули не менше 250 осіб, в тому числі 58 дітей і 42 жінки. Вказується, що це найбільші добові людські втрати в районі Гути з часів хімічної атаки у 2013 році.

У четвер, 22 лютого, Радбез ООН спробував ухвалити резолюцію щодо 30-денного припинення вогню в Сирії, що дозволить доставити гуманітарну допомогу й евакуювати мирне населення, зокрема, зі Східної Гути. Однак Росія заблокувала цей документ, заявивши, що хоче внести у нього низку змін.