UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські винищувачі заступили на бойове чергування у Білорусі

На кілька днів раніше до Білорусі прибула ланка з чотирьох російських винищувачів Су-27, а також технічний персонал. Про їхнє розміщення на території республіки влада домовилася минулої весни.

Білоруські і російські військові льотчики 10 грудня заступили на спільне бойове чергування. Про це повідомляє прес-служба міністерства оборони Білорусі.

Наказ про вступ на чергування на авіабазі у Барановичах (Брестська область) віддав командувач ВПС і військами протиповітряної оборони республіки, генерал-майор Олег Двигалев. На кілька днів раніше до Білорусі прибула ланка з чотирьох російських винищувачів Су-27, а також технічний персонал. Про їхнє розміщення на території республіки влада домовилася минулої весни.

23 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу повідомив, що у Білорусі до 2015 року буде дислокуватися цілий російський авіаполк. Як очікується, авіабазу для нього розмістять у Ліді (Гродненська область), неподалік від кордону Литви і Польщі. Пізніше стало відомо, що ще кілька російських винищувачів буде дислоковано в Барановичах.

Тоді ж (у квітні) Шойгу підтвердив намір Росії поставити Білорусі чотири дивізіони зенітно-ракетних систем С-300. Угоду про створення єдиної білорусько-російської системи ППО було підписано ще в 2009 році, однак президент Олександр Лукашенко затвердив її своїм указом лише у 2012-му. За даними ЗМІ, офіційний Мінськ не квапився запускати процедуру реалізації цього проекту, виступивши проти російського командування системою. Чи вдалося домовитися з цього питання, поки незрозуміло.

Білоруські опозиціонери насторожено поставилися до цих ініціатив. Зокрема, лідер руху "Білоруська християнська демократія", колишній кандидат у президенти Віталій Римашевський заявив, що розміщення російських військ на білоруській території суперечить конституції. !zn

Читайте також:

У Лукашенка є свої плани щодо російської авіабази в Білорусі

Росія успішно випробувала нову балістичну ракету - "вбивцю ПРО"

Росія об'єднає системи ППО з Вірменією і Казахстаном