Минулого тижня здавалося, що риторика 3 змінилася. Під час прес-конференції він запевняв, що США виявляється партнер Росії, а президент Барак Обама – "порядна людина".
Він навіть сказав, що врятував би Петра Порошенка і Раджепа Таїпа Ердогана, якби вони тонули.
"Який добрий чоловік, їйбогу! Слова, може, й змінилися. Але його дії лишилися тими ж", - коментує політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.
Він нагадує, що попри "примирливий шум", який Путін здійняв минулого тижня, російські винищувачі впритул наблизилися до американського літака. А перед тим два Су-24 імітували атаку на американський ракетоносець в Балтійському морі, пролетівши над кораблем на відстані 25 метрів. Вітмор нагадує, що того ж дня, коли Путін закликав США ставитися до його країни як до рівноправного партнера, українські військові повідомили про близько 80 атак з боку проросійських терористів. А за кілька днів до того, грузинські сепаратисти в Південній Осетії, який підтримує Москва, оголосили про намір провести референдум за приєднання до Росії вже цього літа.
"Завжди краще більше приділяти уваги до того, що Москва робить, а не до того, що Володимир Путін каже. І нас не повинно вражати те, що він трохи пригамував свою агресивну риторику. Дії Росії свідчать про її ворожість до Заходу, а поведінка з сусідами лишається такою ж агресивною", - вважає оглядач.
Раніше Radio Free Europe Radio Liberty, коментуючи прес-конференцію президента Росії, писало, що росіяни нервують через кризу, але Путін намагається їх лише відволікти. І не відомо, як довго йому це буде вдаватися.
Під час прес-конференції Путін також заявив, що розраховує прожити за рахунок резервних фондів ще чотири роки. При цьому він повідомив, що "в наступному році буде вже зростання економіки, і, я думаю, резервних фондів стільки витрачати не потрібно. Так що тут ніяких побоювань бути не може". Хоча експерти підрахували, що резерви Росії будуть вичерпані до 2017 року.
Також під час прес-конференції Путін сказав, що згоден на поліцейську місію ОБСЄ в Донбасі. За словами президента РФ, пропозиція має бути опрацьовано на Заході. ОБСЄ має прописати в свій мандат наявність вогнепальної зброї. Хоча раніше представники терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР" у контактній групі Денис Пушилин і Владислав Дейнего виступили категорично проти участі в Донбасі такої місії, погрожуючи "масштабними боями".