UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські хакери спробували викрасти військові секрети США – AP

Кібервикрадачі з групи хакерів Fancy Bear спробували отримати доступ до засекреченої інформації.

Російські кібершпигуни, а конкретно – група кібершпіонажу Fancy Bear, яка також втручалася у вибори в США, намагаються вивідати секрети військових безпілотників та інших військових технологій США. Цього разу російські хакери хотіли хитрістю отримати адреси електронної пошти ключових контрактних працівників. В їх списку щонайменше 87 осіб, які працюють над військовими безпілотниками, ракетами, винищувачами-Stealth, або виконують іншу секретну роботу, повідомляє "Голос Америки", посилаючись на проведене Associated Press розслідування.

У поле зору хакерів потрапили працівники як малих компаній, так і таких гігантів оборонної промисловості, як Lockheed Martin, Raytheon, Boeing, Airbus Group і General Atomics.

Кілька осіб працювали у галузевих організаціях, були членами рад директорів або працювали за контрактом у союзних США країнах.

"Судячи з усього, їхніми цілями були програми, які пов'язані з одними з найбільш прогресивних і передових технологій, а також люди, які працюють у цих програмах", - заявив колишній високопоставлений радник Управління директора національної розвідки США Чарльз Совелл, який ознайомився зі списком імен, наданим Associated Press. "Якщо ці програми якимось чином скомпрометовані, то наші конкурентні переваги та наша оборона скомпрометована. Ось що дійсно лякає"

Совелл, до речі, сам став мішенню хакерів, потрапивши в число тих, чиї дані їм знадобилися.

Робота більшості з людей, що опинилися в полі зору хакерів, носить секретний характер. Однак, як показує проведений інформагентством аналіз, до 40 відсотків з них перейшли на фішингове посилання хакерів. Це було першим кроком для потенційного доступу кібершпигунів до особистого облікового запису електронної пошти або комп'ютерних файлів.

Читайте також: Порошенко опинився у складному положенні через Саакашвілі - FT

Раніше Washington Post повідомляла, що, судячи з усього, все більше країн використовують нібито самостійних хакерів як посередників для проекції своєї влади вдома і за кордоном, а відверто ворожі США держави ховають свою антиамериканську діяльність у кіберпросторі під маскою так званих "вільних хакерів".

Також повідомлялося, що експерти з кібербезпеки зафіксували ознаки підготовки російськими хакерами атак напередодні Олімпіади. Дії хакерів з РФ можуть стати відповіддю на дискваліфікацію Росії із зимових Олімпійських ігор,.

Глава ЦРУ Майк Помпео допустив, що Кремль може знову втрутитися у вибори в США. Це може статися у листопаді, коли республіканці будуть боротися за збереження домінування у Конгресі. Помпео підкреслив, що російське втручання в американські вибори відбувалося протягом "десятиліть".

Раніше радник президента США з національної безпеки Герберт МакМастер заявив, що Росія втручається в президентські вибори в Мексиці. Американський уряд стурбований використанням Росією сучасних кібер-інструментів для пропаганди і дезінформації.