UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські депутати спішать у відставку через страх перед Майданом – Wyborcza

Чиновники хочуть "оновити" своє становище, поки хвиля патріотизму в Росії ще не минула.

3 "демократія" завжди була екстравагантною, але вона не продовжує дивувати. Губернатори, не чекаючи кінця своєї каденції, один за одним йдуть у відставку лише для того, щоб 13 вересня їх знову обрали на 5 років.

Про це на сторінках Gazeta Wyborcza пише Вацлав Радзівінович, додаючи, що і депутати Держдуми хочуть дострокових виборів 14 вересня. А міністр фінансів і близький друг президента Росії Олексій Кудрін запропонував і Володимиру Путіну піти у відставку, щоб, не чекаючи трьох років до кінця каденції, отримати новий шестирічний термін. Оглядач пише, що російські політичні еліти хочуть перевиборів через страх перед Майданом в Росії.

"Губернатори нюхом чують, що ситуація в країні, особливо в бідних провінціях, не стає кращою. Телевізійна пропаганда, яка розповідає про нові перемоги Росії, їх не обдурила", - йдеться в статті.

Тому, побоюючись народного невдоволення і нових протестів на зразок тих, що відбулися в 2011 році на Болотній площі, чиновники намагаються "оновитися" на посадах, поки росіяни люблять владу на хвилі патріотизму.

Кожен чиновник, який подав у відставку, отримує від Путіна подяку за роботу і прохання лишитися на посаді в статусі виконуючого обов'язки до 13 вересня, коли мають пройти позачергові місцеві вибори. А тоді, можна буде знову заявити про себе як про кандидата від влади і на завдяки націоналістичним настроям знову отримати свою посаду. Якщо ж чекати ще рік до чергових виборів, то ейфоричні настрої через "Кримнаш!" можуть вщухнути на фоні економічних проблем.

Держдума, у свою чергу хоче раніше провести вибори, щоб вони пройшли в час, коли росіянам не до голосувань. Кампанія випадає на сезон, коли частина росіян ще на відпочинку, а інша – копає город і готує дітей до школи. Таким чином, у великих містах, де партія Путіна "Единая Россия" не дуже популярна, явка буде низькою. Але вибори все одно відбудуться, оскільки в Чечні чи Мордві традиційно "можуть проголосувати 106% виборців".

Якщо ж зволікати з виборами, то патріотичні настрої росіян можуть зменшитися. Оскільки реальна середня зарплата в країні вже скоротилася на 8,7%, хоча в міністерстві економічного розвитку РФ кажуть, що до кінця року це скорочення досягне 9,8%. І надії на те, що цього не станеться, немає. Тому не виключено, що через рік в Росії в розпал виборів може статися Майдан. Тож політики намагаються уникнути таких неприємностей і бути поновленими на своїх посадах, коли невдоволення росіян зросте.

В цей же час, Кремль влаштував рух "Антимайдан" ще до того, як почалися протести. Його учасники кажуть, що готові зі зброєю захищати Росію від демократії. У Москві провладний рух навіть влаштував кілька "антифашистських" мітингів, які пройшли за кілька днів до вбивства Бориста Нємцова. Видання The Guardian писало, що путінський "Антимайдан" не здатний придушити повстання в Росії.