У Міністерстві з надзвичайних ситуацій за цілий день не знайшли причини отруйного задимлення і неприємного запаху сірководню в Москві. Більш того, співробітники МНС в рамках одного відомства плутаються в поясненнях москвичам про НП в столиці.
Перший заступник глави МНС Володимир Степанов заявив, що "однозначну версію" про джерело "неприємного запаху" (крім запаху в Москві цілий день стоїть щільний туман - ред.) в Москві поки не встановили.
"Як тільки надійшли дзвінки від громадян про неприємний запах, ми зібрали всі структури в рамках взаємодії з урядом Москви, іншими органами влади і організували перевірку всіх об'єктів на сході і південному сході міста. Перевірено понад 20 об'єктів, на даний момент однозначної версії про джерело запаху немає", - заявив заступник глави МНС Володимир Степанов, передає "Інтерфакс".
Він пояснив, що в районі Любліно дійсно відзначалося короткочасне перевищення ГДК сірководню, однак воно було не небезпечно для здоров'я". За його словами, вміст у повітрі речовини було перевищено від 1,5 до 4 разів, проте це "нижче небезпечного для людини рівня".
Він також "заспокоїв" москвичів, що перевищення норми стиролу в атмосфері їх лабораторії не підтвердили.
Між тим, раніше в понеділок перший заступник начальника управління МНС Росії у Москві Юрій Акімов заявляв російським ЗМІ, що запах сірководню і задимленість з'явилися через "неполадки" на "Московському нефттопереробному заводі". Однак у "Газпром нефти" повідомлення про аварію спростували.
Коментуючи цю заяву прес-служби "Газпром нефти", Акімов заявив: "Кожен зараз буде казати, що він ні до чого не причетний. Заради Бога, нехай спростовують. Як спростовувати те, що є".
Також інформацію про аварію на Московському НПЗ підтвердили в організації "Мосэкомониторинг". За інформацією екологів, в повітрі столиці в окремих районах 10 листопада є перевищення не тільки по сірководню, але і по стиролу. Допустимий вміст стиролу в отруйному тумані московського району Кожухово перевищено у 2,5 рази.
Також в МНС порадили мешканцям столиці мінімізувати час перебування на вулиці, тримати закритими двері та вікна.