UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські боти втручались у британські парламентські вибори 2017 року – The Times

Понад шість тисяч акаунтів поширювали твіти на підтримку лідера Лейбористської партії Джеремі Корбіна.

Росія втручалася у дострокові парламентські вибори у Великій Британії у 2017 році. Російські боти намагалися допомогти перемогти на них лідеру опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбіну, повідомляє The Times із посиланням на спільне розслідування з Університетом Суонсі. Під час розслідування вдалося виявити понад шість тисяч ботів, які активною агітували виборців голосувати за Корбіна.

"У межах дослідження вдалося виявити 6 500 російських акаунтів у Twitter, які активно агітували за Корбіна за кілька тижнів до виборів. Багато акаунтів мали в профілі жіночі англійські імена, але насправді керувалися ботами", - пише видання.

При цьому переважна більшість твітів, поширюваних цими акаунтами, підтримували лейбористів і критикували консерваторів.

"9 з 10 повідомлень, які поширювалися цими акаунтами, підтримували лідера лейбористів, і навпаки - 9 з 10 твітів, які згадували консерваторів, були негативними. Інтерес до інших основних політичних партій був незначним", - підкреслюється в дослідженні.

Журналісти звернулися до Лейбористської партї за коментарем, але там їм повідомили про те, що "не знають про жодних автоматизованих ботів, не платили за ці послуги і не знають нічого про прихильників партії, які могли б цим займатися". При цьому лейбористи не виключили того, що російські боти могли підтримувати консерваторів. За словами британських вчених, виявлені фейкові акаунти є лише верхівкою айсберга. Вони закликають Twitter провести ретельне розслідування, пише "Українська правда".

Раніше британські парламентарі змусили американську соціальну мережу Facebook провести детальне розслідування російської пропагандистської активності у період проведення британського референдуму щодо членства в ЄС.

За даними дослідників, за два дні перед перемогою прихильників Brexit у червні 2016 року із зареєстрованих у Росії акаунтів у Twitter було опубліковано майже 45 тисяч постів на цю тему, переважно – проти членства Британії в ЄС. Наступного дня після референдуму більшість акаунтів припинили активність.

Проте за підсумками розслідування Facebook не знайшов доказів втручання Росії у референдум щодо Brexit, повідомляло The Guardian.