Європейські дипломати бачать у визнанні Кремлем "документів" самопроголошених "республік" в Донбасі попередження для України і Заходу. Адже воно з'явилося на тлі розчарування Москви новою адміністрацією в США. Вашингтон так і не став на бік Росії у конфлікті.
Про це сьогодні пише Financial Times, нагадуючи, що віце-президент США Майк Пенс на Мюнхенській конференції зустрівся з президентом України Петром Порошенком і запевнив його, що Вашингтон підтримує Київ і буде й далі наполягати на виконанні Мінських угод.
Тим часом, у Києві деякі чиновники побачили у вчинку Москви вихід з Мінського процесу.
"Цей крок Кремля повністю знищує Мінський процес і дорівнює російській заяві про вихід з нього", - сказав секретар РНБО України Олександр Турчинов.
Ватажки проросійських бойовиків вважають, що таким чином Кремль визнав їхню "незалежність".
В Москві ж виправдовують рішення, називаючи його "гуманітарним кроком". Мовляв, це потрібно для того, щоб люди з Донбасу могли їздити в Росію на роботу і навчання. Але вони могли це робити і до цього часу за умови наявності українського паспорта. Ситуація після рішення Кремля зміниться лише в питанні шкільних атестатів, які тепер Росія збирається приймати.
При цьому в Москві наполягають, що рішення визнати документи так званих "ДНР" і "ЛНР" має тимчасовий характер. Його дія закінчиться, коли будуть виконані Мінські угоди. При цьому, російська сторона традиційно звинувачує у невиконанні саме Україну.
Раніше прес-секретар Крмеля Дмитро Пєсков заявив, що Росія не визнавала на офіційному рівні "паспорти", які видають мешканцям ОРДЛО бойовики терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР".