Російська розвідка організувала серію кібератак на критичну інфраструктуру Великої Британії, повідомляє The Telegraph із посиланням на джерела в уряді країни. За даними співрозмовників журналістів, атак росіян зазнали енергетичні мережі, телекомунікаційні системи та медіаорганізації Великої Британії.
Керівник Національного центру кібербезпеки (NCSC) Кіаран Мартін розповів про те, що співробітники його відомства неодноразово фіксували російські кібератаки на британську інфраструктуру з метою "підірвати міжнародну систему". За рік працівники NCSC зреагували на більш ніж 600 "значних інцидентів".
Спроби розвідників Головного розвідувального управління (ГРУ) РФ отримати повний контроль над енергосистемами Великої Британії не були успішними, зазначають британські фахівці. Тим не менш, вони могли отримати доступ до важливої інформації. Джерела журналістів в уряді поклали відповідальність за сплеск кібершпіонажу саме на ГРУ.
Раніше міністр оборони Великої Британії Гавін Вільямсон повідомив про те, що якби російська кібератака на інфраструктуру та енергопостачання країни виявилася успішною, це могло б призвести до "тисяч і тисяч" смертей, пише "Українська правда".
Як повідомлялося, у квітні очільники урядів Канади, Великої Британії, Австралії і Нової Зеландії обговорили в Лондоні стратегію протидії російським кібератакам.
"Ми знаємо, що Росія робить, і не варто сумніватися в тому, що ця кібервійна є одним з найбільших викликів нашого часу. Разом із нашими найближчими союзниками ми цілодобово працюватимемо з усіма доступними нам технологіями, щоб не дозволити агресивним державам і недержавним гравцям взяти гору", - підкреслила прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей.
Велика Британія, Канада, Австралія, Нова Зеландія та США входять до складу альянсу "Five Eyes" і проводять спільну радіотехнічну розвідувальну діяльність.