Розмір економіки Росії не настільки великий, щоб криза в РФ могла суттєво вплинути на економіки світу, пише Bloomberg Businessweek.
Автор статті ставить питання: у той час, коли Москва відчайдушно вживає заходів задля порятунку своєї валюти, чи варто почати турбуватися світові про поширення цієї "хвороби"?
Навіть після зміцнення рубля в середу наступні дії російського уряду вселяють відчуття тривоги на фінансових ринках. Валюти і акції країн, що розвиваються, по всьому світу потрапили "в лещата", інвестори шукають безпеки на більш розвинених ринках.
У статті наголошується, що іноземні компанії, які сильно залежать від російських продажів, звичайно, приймають болючий удар. Інвесторів, які зробили великі інвестиції в Росію, зараз "лихоманить".
"Тим не менш, глобальні збитки від "страждань" Росії, швидше за все, будуть мінімальними", - наголошується в статті. Але нинішня криза в Росії повністю відрізняється від ситуації в 1998 році, коли дефолт Москви викликав серйозний переворот на ринках, що розвиваються.
Зараз, як пише автор, більшість іноземних компаній зазнають мінімальні "страждання". "Російська економіка виглядає величезною на карті, але насправді, вона розміром з економіку Італії", - наголошується в публікації.
"Прогноз для Росії залишається похмурим. При цінах на нафту в $ 60 за барель економіка скорочується і резерви іноземної валюти зменшуються, так само, а компанії стикаються з необхідністю погашати заборгованість в сотні мільярдів доларів, санкції закрили доступ до світових ринків капіталу", - пише видання.
У статті підкреслюється, що прямі економічні і фінансові зв'язки між Росією і більшою частиною решти світу є відносно невеликими. Російську економіка, яка зазнала руйнівних наслідків від низької ціни на нафту, неможливо буде відновити найближчим часом, резюмує автор.
Видання The Time раніше писало, що наслідки падіння рубля можуть відчути і поза країни через непередбачуваність російського президента Володимира Путіна.