UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська авіація за добу завдала ударів у трьох провінціях Сирії

Су-34, Су-24М і Су-25 виконували операції в провінціях Ідліб, Латакія і Хама.

За минулу добу, 11 жовтня, російські літаки здійснили 55 бойових вильотів в Сирії. Авіаудари наносилися по об'єктах в провінціях Ідліб, Латакія і Хама.

"Бомбардувальники Су-34 завдали удару по табору бойовиків, розташованому в районі міста Мастума, провінція Ідліб. За даними розвідки, даний табір використовувався угрупованням ІД як накопичувальний пункт для бойовиків, які прибули з інших країн", - заявив представник міністерства оборони Росії генерал-майора Ігоря Конашенков.

Також Су-24М здійснили точкові удари в районі населеного пункту Сальма провінції Латакія, в результаті яких "попаданням фугасних авіаційних бомб зруйнований виявлений засобами космічної розвідки великий перевалочний пункт з підземними укриттями і складами боєприпасів угруповання ІД". Крім того, за словами Конашенкова, "в районі населеного пункту Телль-Сукейк, провінція Хама штурмовик Су-25 завдав удар по виявленої безпілотними засобами розвідки мобільного мінометної позиції бойовиків".

"В результаті точкового удару знищено три оснащені мінометами автомобіля підвищеної прохідності і одна вантажівка з боєприпасами", - сказав генерал.

Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.

Одноособове рішення Росії про початок воєнної кампанії в Сирії без жодних консультацій та узгоджень у міжнародних організаціях свідчить, що сирійці можуть стати не останньою жертвою "інтернаціональної допомоги" Москви "братнім народам", пише в статті для DT.UA Віктор Каспрук.

Автор не виключає, що "кремлівський карлик визначив для себе головною тактику "бікфордового шнура". Коли Москва від підпалювання одного конфлікту переходитиме до наступного, ніби запалюючи від попередньої країни, в яку вона вторглася, факел для свого наступного втручання".

Детальніше про цілях Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна у статті Віктора Каспрука для "Дзеркала Тижня. Україна".