UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська агресія заважає Україні та Грузії вступити в НАТО – сенатор США

Санкції США проти країни-агресора триватимуть до повного виведення окупаційних військ РФ з території сусідніх держав.

Член Комітету зі збройних сил Сенату США, республіканець від штату Арканзас Том Коттон закликав продовжувати санкційну політику проти Росії до повного виведення окупаційних військ з території Росії і Грузії, повідомляє "Голос Америки".

На думку сенатора, російська приступність у цих країнах заважає їм ступити в НАТО.

"На даний момент Україна та Грузія не можуть стати на шлях входження в НАТО, поки на їх території знаходяться російські війська. Тому нашою негайною першочерговою метою повинно бути посилення тиску на Росію, щоб вона залишили ці землі. Щоб вона віддала Крим Україні та залишила Східну Україну та Північну Грузію. Держсекретар Тіллерсон під час двосторонньої зустрічі в Гамбурзі зробив чітку заяву про те, що санкції проти Росії, якими б помірними вони не були, залишатимуться чинними, допоки російські війська та підтримувані ними бойовики будуть на українській землі", - наголосив Коттон на конференції у Центрі міжнародних та стратегічних досліджень.

Він також підкреслив необхідність подальшого тиску на Росію не лише через її агресію до сусідніх держав, але й через спроби дестабілізувати західний світ.

"Звичайно, Росія намагається дестабілізувати та розділити Захід. Це те, що вони робили десятиріччями. Вони це роблять послідовно. Вони це робили у 1983 році, коли допомогли профінансувати масові протести проти розміщення США ракет середньої і меншої дальності в Європі. Вони це роблять, коли втручаються у вибори в Західній Європі та в наші вибори тут. Вони це роблять, проводячи військові навчання. Саме це робить Росія, і ми повинні відповісти рішуче на ці провокації", - резюмував сенатор-республіканець.

Нагадаємо, 8 червня Верховна Рада внесла зміни до закону "Про основи національної безпеки України" і доповнила статтю про пріоритети національних інтересів новою метою – "набуття членства в Організації Північноатлантичного договору".

Детальніше про рішення Верховної Ради зробити вступ до Північноатлантичного Альянсу пріоритетом зовнішньої політики Києва читайте у статті Володимира Кравченка "Підняти вимпел!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".