Росіяни за останній рік стали менше довіряти президенту РФ Володимиру Путіну, про що свідчать дані соціологічного дослідження "Левада-центру" за даними опитування, яке було проведено в лютому-березні 2016 року.
Згідно з даними експертів, на даний момент повністю довіряє Путіну 21% респондентів проти 26% роком раніше.
"Скоріше довіряють" 52% (рік тому таких було 57%), не довіряють – 14%. Ця цифра порівняно з минулим роком не змінилася. Таким чином, кількість людей, що довіряють, в сумі знизилася за рік на 10%.
Третина респондентів не можуть сказати про Путіна "нічого поганого". Кількість людей, які належать до російського президента з "захопленням", знизилася з 10 до 8%. У той же час кількість людей з "нейтральним або байдужим" ставленням до Путіна збільшилася з 10% до 15%. "Настороженим і вичікувальним" назвали своє ставлення 8% опитаних, роком раніше так висловлювалися 5% росіян. Також 17% жителів Росії вважають, що Путін, швидше за все, пов'язаний з корумпованими політиками.
Зростання рейтингу глави РФ з 64% до 86% припав на весну 2014 року, коли Росія анексувала Крим. У жовтні 2015 соціологи наводили цифру у 89,9% і пояснювали цей рекордний показник початком військової операції РФ в Сирії.
Зараз цифри підтримки Путіна повертаються до тих, які були до анексії Криму, але при цьому рейтинг довіри залишається досить високим, повідомив заступник керівника "Левада-центру" Олексій Гражданкін. 65% росіян говорять, що хотіли б, щоб Путін був обраний на пост президента знову. Рік тому так висловлювалися 57% опитаних.
У лютому Фонд "Громадська думка" повідомляв, що 54% росіян вважають економічну ситуацію в РФ поганою, 41% - задовільною, лише 3% - високою. При цьому, згідно з даними ФОМ, за січень рейтинг президента РФ Володимира Путіна знизився з 74% до 72%, на початку січня 84% респондентів оцінювали його роботу добре, в кінці січня - 82%. За січень з 55% до 52% знизилося число тих, хто позитивно оцінює діяльність прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва.