UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни розуміють, за що був підірваний лайнер А321 в Єгипті – експерт

Мешканці Росії прихильні до пояснень пропаганди, але вони ще в стані пригадати, що до вторгнення в Сирію літаки ніхто не підривав.

Громадяни Росії чудово розуміють, що терористи "Ісламської держави" могли знищити російський авіалайнер А321 у відповідь на "блискучу" військову авантюру Кремля в Сирії.

Про це "Радіо Свобода" сказав російський військовий експерт Олекснадр Гольц. Він переконаний, що Росія не хотіла називати терактом падіння літака А321 над Синайським півостровом заради пропаганди. Державні ЗМІ запевняли росіян, що сирійська кампанія Збройних сил РФ проходить "без втрат" і цілком безпечно.

"Росія, звичайно, дуже довго упиралася тому, щоб не визнавати це терактом. Тому що, так чи інакше, визнання теракту кидало тінь на таку "чудову" російську операцію в Сирії. Російський обиватель, звичайно, прихильно ставиться до пояснень російського телебачення, але зрозуміти, що до початку цієї "чудової" антитерористичної операції літаки не вибухали, а після її початку стали вибухати, він спроможний", – каже Гольц.

Сьогодні ж президент Володимир Путін пообіцяв знайти винних в аварії А321"у будь-якій точці планети". Він дав доручення спецслужбам "зосередитися на цій роботі". Крім того, президент РФ заявив, що бойова робота російської авіації в Сирії повинна бути не просто продовжена.

"Вона повинна бути посилена таким чином, щоб злочинці зрозуміли, що відплата неминуче", - сказав він.

12 листопада видання The Wall Street Journal повідомляло, що Єгипет і Росія не розголошують всю інформацію про хід розслідування катастрофи А321.

Видання "Коммерсантъ" раніше розповсюдило інформацію, що Єгипет підтвердив вибух бомби на борту A321.

Також ЗМІ повідомляли, що розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехоплення даних. Ймовірно, вибуховий пристрій було закладено терористами "Ісламської держави" або пов'язаних з ним угруповань. Однак російський посол в Єгипті заперечує теракт на борту А321.

Примітно, що розшифровка "чорних ящиків" А321 не допомогла у встановленні причину авіакатастрофи. За двадцять хвилин польоту всі системи літака працювали в штатному режимі. Після цього відбулася подія, яке спричинила за собою одномоментне відключення фіксації всіх параметрів роботи систем А321.

Пасажирський лайнер А312 компанії "Когалимавіа", що виконував рейс Шарм-ель-Шейх - Санкт-Петербург, зазнав аварії через 23 хвилини після вильоту на півночі Синаю. В результаті загинули 224 людини, що знаходилися на борту.