UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни розробили власну схему лікування коронавірусу

Російські лікарі використовують протималярійний препарат для лікування інфекції.

Федеральне медикобіологічне агентство Росії представило у суботу, 28 березня, свою схему лікування хворих на COVID-19. Російські лікарі пропонують використовувати препарат протималярійний "Мефлохим". Про це пишуть російські ЗМІ.

На основі діючої речовини цього препарату здійснюється розробка засобу профілактики захворювань ГРВІ, спричинених коронавірусною інфекцією. В агентстві також повідомили, що працюють над профілактичним лікуванням на основі того ж "Мефлохиму".

Наразі в Росії 1264 випадків зараження коронавірусною. За офіційними даними в Росії 4 летальні випадки зараження, 49 осіб одужало.

Прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін підписав розпорядження №763-р, згідно з яким з понеділка, 30 березня у РФ тимчасово призупиняється рух через автомобільні, залізничні, річні та змішані пункти пропуску РФ та через сухопутну ділянку російсько-білоруського кордону. Обмеження на перетин російського кордону не застосовується тільки для певних визначених категорій громадян РФ.

Також в Росії заявили про розбудову 16 нових багатофункціональних медичних центрів МО РФ для боротьби з коронавірусом. Будівництво здійснюється в рамках виконання наказу президента РФ В. Путіна. На цей час будівництво здійснюється у цілодобовому форматі силами залізничних та інженерних військ, до розбудови об'єктів залучено понад 3,5 тис. осіб та 800 од. техніки. Згідно з планом завершення робіт здача всіх об'єктів очікується до 15 травня.

Росія тільки нещодавно визнала перші смерті від коронавірусу на території країни. Перед тим, як прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив про те, що в адміністрації Путіна зафіксували один випадок зараження коронавірусом, в РФ ввели тижневий карантин і перенесли референдум про внесення поправок в Конституцію Росії. При цьому на зарплати росіян карантин не повинен вплинути. Обмеження не торкнеться структури об'єктів життєзабезпечення (лікарень, банків, магазинів і аптек, транспорту) і органів влади всіх рівнів.

Законодавство РФ дозволяє переносити вихідні дні на інші дні тижня з допомогою постанови уряду або федерального закону. Однак відповідний документ повинні опублікувати не пізніше, ніж за місяць до настання календарного року або за два місяці – до календарної дати встановлюваного вихідного дня.

Політики вважають, що Росія спробує зманіпулювати проблемою коронавірусу та намагатиметься змінити характер відносин з ЄС і його членами. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш вже закликав лідерів "Великої двадцятки" пом'якшити санкції на час пандемії коронавірусу Covid-19.