У Міністерстві закордонних справ Росії в черговий раз заявили, що не бачать необхідності у нарощуванні систем протиракетної оборони в Європі з боку США, особливо після ядерної угоди з Іраном.
"Ми не бачимо причин, з яких вона (3 в Європі - ред.) повинна продовжуватися, тим більше в такому прискореному темпі і з явною проекцією на російську територію", - заявив заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков.
Він також додав, що після "врегулювання іранської ядерної програми" у США стає "все менше аргументів" на користь необхідності нарощування систем ПРО в Європі.
"Адміністрація США штучно підтягує аргументаційну базу під прийняте з інших мотивів рішення продовжувати і нарощувати темпи створення Європро", - додав Рябков.
На початку 2000-х розгортання системи ПРО планувалося для захисту Європи від загрози тероризму з Близького Сходу (зокрема, з Ірану). У США неодноразово наголошували, що розміщення ПРО не спрямована проти Росії.
Тим не менш, в РФ регулярно погрожують ЄС і США заходами у відповідь на розгортання новим комплексом ПРО в Європі, наприклад, приціленням ядерних ракет на відповідні країни. На тлі напруженості в Європі через конфлікт в Україні Росія участила погрози про застосування ядерної зброї, а також вже переправляла комплекси "Іскандер" в Балтійський регіон - Калінінград.
В кінці 2014 року США почали розгортання системи ПРО у Румунії.
Також нещодавно посол Росії в Швеції заявляв, що якщо Швеція увійде в НАТО, РФ переорієнтує війська і ракети на країну. Аналогічну загрозу озвучував посол РФ в Данії.
Нещодавно Сергій Лавров звинуватив президента США Барака Обаму в обмані і недотриманні своїх слів. "Президент Обама говорив, що якщо іранське ядерне питання вирішиться, то зникне і потреба у створенні в Європі системи протиракетної оборони", - цитує видання Rzeczpospolita слова Лаврова, який додав, що обіцянки американського президента виявилися неправдою.
Пізніше в Держдепартаменті звинуватили Лаврова в "перекручуванні" слов Обами щодо ПРО в Європі.