UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія завдала нові авіаудари по Сирії

РФ почала "бити" по ісламістам, але мінімально.

Російські військові літаки завдали щонайменше 18 нових авіаударів по Сирії у п'ятницю, повідомляє Reuters з посиланням на дані Сирійської обсерваторії з прав людини, а також російських військових.

Як повідомляється, Сирійська обсерваторія підтверджує, що близько 12 бойовиків "ІД" були знищені російськими літаками біля міста Ракка.

Більшість же інших авіаударів були нанесені по точках, де не присутні бойовики "ІД" або мають мінімальну присутність. Такими галузями є провінції Ідліб і Хама, стверджують в обсерваторії.

В Міноборони РФ підтвердили авіаудари по Ідлибу, Алеппо і Хамі, заявивши, що знищили тренувальний табір і іншу інфраструктуру "терористів". При цьому не уточнюється, під терористами маються на увазі тільки бойовики "ІД" або, в тому числі, сирійська опозиція, яка бореться з режимом Асада.

У той же час, США, Туреччина, Німеччина, Франція, Великобританія та інші союзники вимагають від РФ негайно припинити самовільні авіаудари по сирійській опозиції і зосередити увагу на боротьбі з "ІД".

У Росії ж висловили намір бомбити Сирію 3-4 місяці.

В РФ заявили, що їхні літаки зробили близько 20 місій проти "Ісламської держави". При бомбардуваннях, за попередніми даними, загинуло близько 60 осіб.

Раніше західні ЗМІ з посиланням на дані США повідомили, що літаки завдали авіаудари в районі міста Хомс, що знаходиться під контролем сирійської опозиції, а не "ІД". Тим самим, стверджують ЗМІ, Путін допомагає Асаду боротися з опозицією, а не виконує свою обіцянку боротися з ісламістами.

Також з власних джерел Reuters дізнався, що Іран та Ліван при підтримці авіаударів Росії мають намір захопити у сирійській опозиції раніше відбиті у Асада території, а не боротися з "ІД".

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.