Уряд Росії має намір заборонити передавати інформацію про запаси нафти і газу американським компаніям.
Комісія з екологічної безпеки Радбезу Росії на спеціальному засіданні доручила профільним відомствам розробити заходи з перешкоджання передачі геологічної інформації іншим країнам. У матеріалах, які були оприлюднені на засіданні, йдеться, що зараз відомостями про мінерально-сировинну базу Росії володіють дві найбільші американські компанії в області геологічного аудиту: Miller & Lents і DeGolyer & MacNaughton.
Для захисту інформації про запаси нафти і газу, комісія доручила створити національну систему у сфері аудиту запасів корисних копалин. В даний час збором цих відомостей займаються Держкомісія з запасів (ДКЗ) і Центральна комісія з розробки (ЦКР) при Роснадрах.
Міністр природних ресурсів і екології РФ Сергій Донський підтвердив інформацію про створення національного аудиторського агентства.
"Мінприроди обговорює з нафтовими компаніями ризики заборони вивезення первинної геологічної інформації за межі Росії. У нас є важіль, який дозволяє контролювати її експорт: це спеціальний регламент Росприроднагляду і обов'язкове отримання дозволу на вивезення інформації від Мінпромторгу. Ці механізми у разі необхідності дозволяють обмежити витік такої інформації", - зазначив глава відомства.
Нагадаємо, у липні США і Євросоюз обмежили постачання технологій і устаткування для нафтової галузі Росії. Зокрема, ЄС заборонив експорт обладнання для нафтової галузі, призначеного для глибоководного видобутку палива, в тому числі в Арктиці.
У серпні італійська нафтопереробна компанія Saras відклала плани щодо створення спільного підприємства з ВАТ "Роснефть" з продажу нафти і нафтопродуктів через санкції Заходу. !zn
Читайте також:
Санкції США проти нафтової галузі Росії набули чинності
Росія має припинити поставки зброї в Україну, якщо не хоче санкцій Заходу - держдеп США
Путін вирішив "акуратно" відповісти на санкції Заходу