МЗС Росії на своєму сайті опублікував список з дюжини американців, яким заборонений в'їзд в Росію. Найбільш високопоставлений - конгресмен Джон Моран, також в "чорний список" увійшли люди, які, за даними російського зовнішньополітичного відомства, причетні до тортур у в'язниці "Абу-Грейб" і "Гуантанамо".
"Після того, як без будь-яких пояснень або попереджень по лінії правоохоронних органів у Вашингтоні оголосили про внесення в "чорний список" депутата Державної Думи Російської Федерації А.С. Делимханова, ми поширили заборона на поїздки в Росію на члена Палати представників Конгресу США Дж. Морана", - заявив офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич.
В обґрунтування заборони для Морана Лукашевич посилається на інтернет: "Він неодноразово звинувачували в фінансових махінаціях, але щоразу уникав відповідальності. Про його "подвиги" і особливе ставлення до нашої країни можна знайти чимало інформації в інтернеті".
Лукашевич нагадав, перший російський "список Гуантанамо" з 18 прізвищ був оприлюднений у минулому році. Це кількість відповідала кількості росіян зі "списку Магнітського". "На цей раз ми вчинили так само - симетрично закрили в'їзд 12 американцям", - сказав Лукашевич.
Новий список розділений на дві групи: "особи, причетні до легалізації та застосуванню тортур щодо ув'язнених перебувають у спецв'язниці "Гуантанамо", а також "американські військовослужбовці, які знущалися над ув'язненими перебувають у спецв'язниці "Абу-Грейб" в Іраку або вкривали скоєні злочини". Очолюють списки Річард Батлер і Рікардо Санчес. Батлер - контр-адмірал, командувач військами США на базі "Гуантанамо". Санчес - генерал-лейтенант, головнокомандувач контингентом США в Іраку в 2003-2004 роках, в його підпорядкуванні перебувала в'язниця "Абу-Грейб". До другого списку належить більшість підпали під санкції американців, в їх числі екс-начальник "Абу-Грейба" Дженіс Карпински і пытавший укладених рядовий Чарльз Грэйнер. Його в 2005 році засудили до 10 років в'язниці.
Чиновники з Пентагону дізналися про коїться в "Абу-Грейб" свавілля в січні 2004 року. Після того, як фотографії, що відобразили знущання над в'язнями, потрапили в пресу, навколо цієї теми виник міжнародний скандал. В результаті влада США ініціювали низку розслідувань подібних зловживань, які допускалися американськими військовими охоронцями в іракських в'язницях. !zn
Читайте також:
ЄС опублікував регламент, розширює юридичну базу для санкцій проти РФ
Зарубіжна преса передбачила Росії посилення санкцій та ізоляцію через збитого Боїнга
Росія у відповідь на санкції США пообіцяла повернутися в 80-ті роки у відносинах
США не мають наміру заздалегідь оголошувати про час введення і про характер нових санкцій проти РФ