UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія вважає теракт проти А321 рівнозначним нападу на РФ як державу

Право на самооборону буде реалізовуватися всіма доступними засобами, заявив міністр закордонних справ Росії.

У Росії розглядають теракт проти російських громадян на борту аеробуса "Когалимавіа" над Синайським півостровом як напад на державу, право на самооборону буде реалізовуватися всіма доступними засобами.

"Щодо наших дій. Як підкреслив президент, вони будуть ґрунтуватися на статті 51 Статуту ООН. Ця стаття передбачає право кожної держави на індивідуальну або колективну самооборону в разі нападу на нього, а терористичний акт над Синайським півостровом був саме нападом на російських громадян, що рівнозначно нападу на державу. Право на самооборону буде реалізовуватися всіма доступними засобами: і політичними, і військовими, і по лінії спеціальних служб, та розвідки", - заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Напередодні президент РФ Володимир Путін заявив, що при пошуку винних в аварії А321 Росія буде керуватися статтею Статуту ООН про право на самооборону, повідомляє прес-служба Кремля. У вівторок, 17 листопада, голова ФСБ РФ Олександр Бортніков повідомив, що катастрофа російського літака в Єгипті сталася в результаті теракту.

12 листопада видання The Wall Street Journal повідомляло, що Єгипет і Росія не розголошують всю інформацію про хід розслідування катастрофи А321.

Видання "Коммерсантъ" раніше розповсюдило інформацію, що Єгипет підтвердив вибух бомби на борту A321.

Також ЗМІ повідомляли, що розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехоплення даних. Ймовірно, вибуховий пристрій було закладено терористами "Ісламської держави" або пов'язаних з ним угруповань. Однак російський посол в Єгипті заперечує теракт на борту А321.

Примітно, що розшифровка "чорних ящиків" А321 не допомогла у встановленні причину авіакатастрофи. За двадцять хвилин польоту всі системи літака працювали в штатному режимі. Після цього відбулася подія, яке спричинила за собою одномоментне відключення фіксації всіх параметрів роботи систем А321.

Пасажирський лайнер А312 компанії "Когалимавіа", що виконував рейс Шарм-ель-Шейх - Санкт-Петербург, зазнав аварії через 23 хвилини після вильоту на півночі Синаю. В результаті загинули 224 людини, що знаходилися на борту.