UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія внесла до ради Безпеки ООН свою резолюцію по збитому Боїнгу

Російська сторона скликала нараду в РБ ООН для обговорення власного проекту резолюції щодо розслідування катастрофи авіалайнера під Донецьком.

Росія внесла свій варіант проекту резолюції з розслідування катастрофи літака Boeing над Донбасом в Раду безпеки ООН, повідомив постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін.

Російською стороною було скликано нараду в РБ ООН для обговорення власного проекту резолюції щодо розслідування аварії, розповів Чуркін.

"Ми знаходимося в процесі консультацій. Ми представили свій власний проект резолюції. Ми скликали нараду в три години дня, щоб обговорити це", - сказав Чуркін.

Читайте також: Прем'єр Австралії: Нове відео по Боїнгу підтверджує звірячі наміри бойовиків

17 липня прокурор Нідерландів Фред Вестербеке, який очолює розслідування повідомив, що версія, згідно з якою "Боїнг" над Донбасом збили системою "Бук" є найбільш достовірною, однак розглядаються й інші сценарії.

За кілька днів до цього, 14 липня внесла до ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування справи про впав "Боїнгу" в Україні. За створення трибуналу для судового переслідування осіб, винних у загибелі малайзійського "Боїнга" в Донбасі в липні 2014 року, виступають шість країн - Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія, Великобританія і Україна. 16 червня Рада законодавчо підтримала створення міжнародного трибуналу по Боїнгу.

Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створенні трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН.

За інформацією DT.UA, проект звіту, підготовленого Радою безпеки Нідерландів (Dutch Safety Board, DSB) і розісланий представникам Малайзії, України, Росії, США, Великобританії і Австралії, не дає чіткої відповіді на питання "Хто збив MH17?".

Про це у статті на DT.UA пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.

Детальніше про перспективи створення Міжнародного кримінального трибуналу щодо збитого Boeing-777 Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 Амстердам-Куала-Лумпур, читайте в статті Володимира Кравченка "Попіл Клааса стукає в моє серце" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".