UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія візьметься за будівництво двох ядерних реакторів в Ірані

Росія активно взялася за розвиток ядерної енергетики Ірану, поглиблюючи свій вплив в Тегерані.

Росія і Іран підписали договір на будівництво двох атомних реакторів на АЕС в місті Бушер. У планах урядів Ірану і Росії - підписання договору на будівництво ще шести атомних реакторів, що є свідченням продовження намірів Москви зміцнити свої зв'язки в Тегерані.

Договір на будівництво двох реакторів не пов'язаний безпосередньо з переговорами, які ведуть США і ЄС з представниками Ірану, але є можливістю для Тегерана пом'якшити санкції Заходу на свої ядерні програми.

Як повідомляє видання The Guardian, глава російської держкорпорації "Росатом" Сергій Кирієнко і іранський міністр з розвитку атомної енергетики Алі Акбар Салехі підписали договір на будівництво двох реакторів на АЕС в Бушері. За умовою договору, Росія зобов'язується побудувати ядерні реактори і поставляти уранове паливо, а після його використання - забезпечити переробку на території РФ. Дані заходи допоможуть позбутися Ірану від підозр Заходу в тому, що з відпрацьованого палива Іран може створити атомну зброю.

Читайте також: "Морський старт" закривається і звільняє працівників

Іран намагається довести, що всі його ядерні розробки носять мирний характер і договір Росії з Іраном допоможе знизити західні санкції проти іранської економіки. В "Росатомі" підтвердили, що будівництво реакторів буде контролюватися Міжнародним агентством по атомній енергетиці і тому можливості довести збагачення урану до рівня, потрібного для створення ядерної зброї в Ірану не буде.