UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія вимагає від Лівану закрити повітряний простір через військові навчання РФ

Можливо, Лівану доведеться обмежити авіасполучення на час російських військових навчань.

Росія повідомила Лівану, що він повинен закрити частину свого повітряного простору над Середземним морем через ракетні навчання флоту РФ в даному регіоні, які триватимуть три дні. Росія вже неодноразово використовувала ракетне озброєння у сирійської військової кампанії.

Міністр транспорту Лівану Газі Заайтер спочатку заявив, що Бейрут відкидає цю вимогу, але потім повідомив, що остаточне рішення з цього питання буде прийнято після переговорів з російськими чиновниками і представниками транспортних органів держав регіону.

Після закриття західного напрямку можливості польотів з та до аеропорта Бейрута будуть дуже обмежені. На схід і на північ розташована Сирія, повітряне простору якій авіакомпанії уникають з міркувань безпеки. На півдні - Ізраїль, літати над яким неприпустимо з політичних міркувань, зокрема, для ліванської національної авіакомпанії Middle East Airlines.

Можливо, під час російських військових навчань авіакомпаніям доведеться літати довгим обльотом, щоб обійти закриту зону.

Читайте також: Іспанія вважає, що застосування Росією ракет у Сирії може призвести до небезпечних інцидентів

7 жовтня Росія провела ракетні обстріли Сирії з кораблів у Каспійському морі. Тоді такий вчинок викликав осуд з боку світової спільноти. Зокрема, Іспанія вважає, що застосування Росією ракет у Сирії може призвести до небезпечних інцидентів.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.