Військово-повітряні сили (ВПС) Росії вже майже три тижні здійснюють бомбардування в Сирії. Це також зручна можливість протестувати нещодавно розроблену військову техніку, а також відправити Заходу послання.
Про це повідомляється у статті, опублікованій в німецькій газеті Die Welt.
"Президент РФ Володимир Путін на державному телебаченні гордо розповідав про нові російські ракети "Калібр". 26 ракет були випущені в останній тиждень з чотирьох суден у Каспійському морі у напрямку Сирії. "Калібр" у розпорядженні російської армії всього три роки. Його вперше випробували в бою", - наголошується в статті видання та додав, що Путін похвалив "високотехнологічне, високоточне, сучасне озброєння".
Також автор статті уточнює, що ракети летіли на відстань 1500 кілометрів і 147 разів змінювали напрямок свого польоту. Вони літали на висоту між 80 і 1300 метрів.
"Проте, одного аспекту Путін не торкнувся, і ведучий теж не питав: чотири з 26 крилатих ракет, за даними США, приземлилися в Ірані. Іранське телебачення повідомило про невідомі об'єкти, які вибухнули в селі недалеко від північного іранського міста Такаб. І Росія, і Іран спростували інформацію американців і назвали її пропагандою. Міністерство оборони Росії заявило, що всі ракети досягли своїх цілей", - написав автор і зазначив, що операція в Сирії є першим військовим розгортанням Росії за межами колишнього Радянського Союзу з кінця холодної війни.
"З його допомогою Путін переслідує кілька політичних цілей: він хоче грати ключову роль, коли мова йде про майбутнє Сирії. Він хоче бути на рівних із Заходом. Він хоче по можливості запропонувати угоду і відсунути конфлікт в Україні на задній план. І він хоче надати військову підтримку своєму союзникові президентові Сирії Башару аль-Асаду", - наголошується в статті.
Таким чином, як зазначає автор, для російської армії та оборонної промисловості це бойове завдання - вже випробування.
"В останні роки Росія вклала сотні мільярдів євро в модернізацію і реформу армії. Тепер вони можуть продемонструвати свої навички", - підсумував автор статті.
Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.