UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія використала вбивство підлітка у США для масштабної пропаганди - Washington Post

Російські ЗМІ розповідають про "стерилізацію" афро-американців і "експерименти" над ними на тлі протестів у США.

Російська пропаганда використала на свою користь масові протести в місті Фергюсон у США, які спалахнули після вбивства неозброєного афро-американця.

Як повідомляє Washington Post, жителі американського міста звинуватили у вбивстві підлітка поліцію. Як з'ясувалося пізніше, у хлопця вистрілили 6 разів, два постріли були в голову.

Юрба зібралася біля відділення поліції міста Фергюсон на мирну демонстрацію. Через деякий час поліцейські вирішили розігнати натовп сльозогінним газом. Демонстранти почали кидати в поліцейських бруківку і "коктейлі Молотова". Також американські ЗМІ повідомляють про постріли, однак від вогнепальної зброї поки ніхто не постраждав.

Російська пропаганда використала ці події для повернення риторики часів СРСР, коли Кремль звинувачував США у расизмі і подавав расову дискримінацію, як "побічний атрибут капіталізму".

Російські ЗМІ показують кадри масових заворушень у Фергюсоні, порівнюючи їх із "полем бою в Іраку". Крім того, російська пропаганда показує кадри з неспокійного міста і при цьому повідомляє, що це відбувається у Сент-Луїсі, Нью-Йорку і Сан-Франциско, де насправді ніяких протестів немає.

Кадри з Фергюсона служать підтвердженням для російських ЗМІ у сюжетах про те, що "американці купують більше зброї через мародерство", а також про те, як поліція заарештовує американських журналістів і "спалює їх, обливаючи бензином з каністр".

Окрім повідомлень у пресі, МЗС Росії теж зявило, що "вбивство афро-американського підлітка в Фергюсоні працівником поліції" відбулося у контексті "нелюдського ставлення до темношкірих американців" у США в цілому. Російські дипломати навіть звинувачують американську сторону у проведенні "медичних експериментів на афро-американцях" і "стерилізації". Крім того, Москва звинувачує Вашингтон у тому, що поліція зловживає повноваженнями, коли справа стосується громадян не європеоїдної раси.

Washington Post нагадує, що подібну риторику Кремль вів проти США у 20-30-х роках ХХ століття. В ті часи расизм був незаконним у СРСР, проте все ще існував у США. Також за часів холодної війни Москва теж використовувала тему расизму в пропаганді, для звинувачення США у лицемірстві.

Тепер, як за часів СРСР, Москва звинувачує Вашингтон у тому, що "США позиціонують себе як бастіон демократії" і намагаються експортувати її в інші країни, в той час, як в самій Північно-Американській країні з правами людини є плоблеми.

Раніше газета The New Republic писала, що російський журналіст Дмитро Кисельов переосмислює мистецтво російської пропаганди. А французький філософ і журналіст Бернар-Анрі Леві писав, що в Парижі путінська пропаганда більш дієва, ніж у Кривому Розі.