Росія наклала вето на проект резолюції Радбезу ООН про визнання масового вбивства мусульман у Сребрениці (Боснія і Герцеговина) геноцидом.
Десять членів Радбезу схвалили документ, запропонований Великобританією, ще чотири країни (Китай, Нігерія, Ангола і Венесуела) утрималися від голосування.
Як заявив постпред Росії при ООН Віталій Чуркін, прийняття цього проекту резолюції контрпродуктивно і загрожує загостренням ситуації в Боснії і Герцеговині, оскільки в цій країні відсутній консенсус щодо різанини в Сребрениці.
Чуркін вважає, що серби в результаті десятирічного конфлікту на території колишньої Югославії постраждали не менше від інших". "Російська Федерація послідовно виступає за розслідування всіх злочинів, вчинених в ході конфлікту в Боснії і Герцеговині щодо всіх етнічних груп, включаючи бошняк, сербів і хорватів", - констатував він.
Заступник постпреда Великобританії при ООН Пітер Вілсон, слова якого наводить Associated Press, зазначив, що Лондон незадоволений вето. "Дії Росії паплюжать пам'ять померлих під час геноциду у Сребрениці. Росії доведеться виправдовуватися перед родинами більш ніж восьми тисяч вбитих", - підкреслив він.
У свою чергу, президент Сербії Томіслав Ніколіч подякував Росії за вето, яке, на його думку, допомогло запобігти цькування "всього сербського народу". "Це великий день для Сербії", - сказав він.
Різанина в Сребрениці - одне з найвідоміших і кривавих подій громадянської війни в Югославії 1991-1995 років. Згідно загальноприйнятій у міжнародній спільноті версії, серби вбили 7000-8000 беззбройних боснійських чоловіків у віці від 13 до 77 років.
Слід відзначити, що на міжнародній арені Сербія займає послідовну проросійську позицію. Так, 17 вересня 2014 року Сербія вирішила не вводити санкції проти Росії. "Говорячи про кризу в Україні, президент Ніколіч підтвердив, що Сербія принципово підтримує територіальну цілісність України, але не буде брати участь ні в яких санкції проти Росії", - повідомляє прес-службі сербського президента.
16 жовтня 2014 року Росія і Сербія підписали міжурядову угоду про військово-технічне співробітництво під час візиту президента РФ Володимира Путіна в сербську столицю Белград. Крім цього, сторони підписали шість документів про міждержавне співробітництво. Зокрема, було підписано угоду про захист секретної інформації та реадмісію .
Опитування, що було проведено на початку липня 2015 року, показало, що 61 % сербів згодні на "союз з Росією", в той час як противників такого зближення трохи менше 20% опитаних. У свою чергу, стратегічне зближення з ЄС виступили лише 44 %, в той час як проти вступу Сербії в Євросоюз висловилося 37%.