UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія в Сирії веде війну проти громадянського суспільства – WP

Сирієць написав у листі американській газеті про те, як російські літаки скидають бомби на його рідне місто, де немає терористів.

Військові літаки Росії ведуть війну не лише проти терористів "Ісламської держави". Їхня головна мета – активні сирійські громади, які ведуть боротьбу проти режиму президента Башара Асада.

Про це в листі Washington Post написав сирійський активіст і журналіст Раід Фаріс. Він пригадує, як 29 січня рік тому двоє озброєних терористів напали на нього біля його ж будинку і відкрили вогонь, поціливши в груди. На щастя, тоді йому вдалося вижити. Фарідіс переконаний, що його нападники були бойовиками "Ісламської держави".

"Я – медійний і громадський активіст з Кафранбеля, маленького міста в Сирії, який привернув до себе увагу світу завдяки своїм саркастичним транспарантам на акціях протесту. Ми боролися з режимом, протистояли екстремізму і прагнули збудувати в Сирії громадянську демократію. Режим Асада бомбив нас без упину з серпня 2012 року. В результаті загинули 500 мирних людей. "Ісламська держава" також атакувала нас, влаштовуючи рейди і напади на наших активістів. Але їхня спроба мене вбити стала останньою каплею для Кафранбеля. Жителі міста піднялися і витіснили звідси цю банду. Сьогодні тут немає "Ісламської держави", - пише в листі сирієць.

Однак, за силова Фаріса, сьогодні його місто бомбить авіація Росії.

"Вони запустили ракети по об'єкту ЮНЕСКО, бомбили лікарні і вели обстріл табору для біженців. Вони неодноразово били по місцям, де живуть цивільні, вбивши батька і сина незадовго до того, як я написав ці рядки", - йдеться в листі сирійського активіста.

Він зауважує, що його місто населене поміркованими мирними мешканцями. Там немає ані армії Асада, ані терористів "Ісламської держави". Натомість громадські активісти взяли ситуацію під контроль, організувавши школи для дітей і жінок, а також облаштувавши все для безпеки.

Тому навряд воно могло б стати мішенню російської армії. Але, очевидно, Володимир Путін має іншу точку зору.

"Якщо громадська активність в Кафранбелі зникне, то винною в цьому буде Росія. Однак з причин процвітання нашого суспільства є те, що нас захищають бійці "Вільної сирійської армії", які виросли в місті і твердо прихильні до демократії. Ці солдати отримали допомогу від США і стежать, щоб терористи не влаштовували нам проблем. Росія так жорстоко бомбить бійців у Кафранбелі, ніби вона хоче, щоб терористи стали сильнішими. Тому Росія – ворог громадянського суспільства", - пише в листі американській газеті сирійський активіст.

На його думку, американці не повинні бути такими пасивними щодо фарсу, який Путін називає кампанією проти "Ісламської держави". Він сподівається, що США прийдуть на допомогу сирійцям, які прагнуть будувати демократичне суспільство.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.