Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявив, що російські фахівці не виявили сліди хімічної атаки в сирійській Думі, та звинуватив США, Великобританію і Францію в нагнітанні міжнародної напруженості, передає "Укрінформ".
"Після звільнення Думи від бойовиків, туди були відправлені російські фахівці з радіологічного, хімічного і біологічного захисту для збору даних. Вони взяли проби ґрунту, які показали відсутність нервово-паралітичних і хлористих речовин", - сказав представник Росії .
Небензя також додав, що жоден місцевий житель не підтвердив російським фахівцям факту хімічної атаки, як і інформація про про десятки загиблих і понад тисячу постраждалих. За словами представника РФ, до місцевої лікарні "нікого не доставляли" з симптомами отруєння хімічними речовинами типу зарин і хлор.
"Ми глибоко стурбовані тим, що в деяких столицях, в першу чергу, у Вашингтоні, а також тих, хто сліпо йде в його фарватері - Лондоні і Парижі - цілеспрямовано взяли курс на нагнітання міжнародної напруженості", - заявив Небензя.
Він заявив, що США, Великобританії і Франції "без будь-яких підстав" веде конфронтаційну лінію щодо Росії і Сирії, які використовують "наклеп і войовничу риторику", а також шантаж і санкції. Він охарактеризував таке ставлення до Росії "хамством", якого не було навіть за часів Холодної війни.
Як повідомлялося, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.
Опозиційне угрупування "Джаїиш аль-Іслам" заявило, що авіація сирійського диктатора Башара Асада скинула на цивільне населення бочкову бомбу з отруйними речовинами.
У Союзі медичних організацій припускають, що сили Асада застосували в Думі нервово-паралітичний газ.
Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію й особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.
Пізніше Трамп пообіцяв прийняти рішення про дії у відповідь протягом найближчих 48 годин.
США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Радбезу в зв'язку з химатакой в Думі.
ЄС закликав відновити мандат Об'єднаного слідчого механізму ООН, роботу якого заблокувала Росія в листопаді минулого року.