UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія утилізує два найбільші у світі атомні підводні човни

Процес утилізації підводних човнів класу "Акула" планується завершити через п'ять років, після чого у Росії залишиться лише одне судно такого типу.

Два найбільші у світі атомні підводні човни "Северсталь" і "Архангельськ" до кінця цього року будуть виведені зі складу ВМФ Росії і до 2018 року утилізовані. Про це розповіло джерело в оборонному відомстві Росії, повідомляють РИА Новости.

"До кінця 2013 року ці човни, що базуються в Северодвінську, будуть виведені зі складу ВМФ, і потім підприємства приступлять до їхньої утилізації. До 2018 року, максимум до 2020-го, цей процес необхідно завершити", - сказало джерело.

Ці підводні човни класу "Акула", за його словами, застаріли, а переобладнати їх собі дорожче. Що стосується третього човна цього класу, модернізованого і відремонтованого, то він у найближчі роки буде використовуватися для випробувань нового озброєння. Мова йде про "Дмитра Донського", на якому випробували ракету "Булава".

Представник Центру судноремонту "Зірочка" зазначив, що три "Акули" вже були утилізовані: перша у 2007 році на "Севмаші", друга у 2008 році за контрактом з "Севмашем" на "Зірочці" і третя - там же в 2009 році. Поки ніякої конкретної інформації про "Северсталь" і "Архангельськ" на корабельні немає.

Фінансування утилізації всіх АПЛ у Росії ведеться частково за держзамовленням, частково - в рамках матеріально-технічної допомоги від 23 країн-донорів у рамках міжнародної програми "Глобальне партнерство". Субмарини 941-го проекту утилізувалися за фінансової допомоги США та Канади. Держкорпорація "Росатом" в цьому ланцюжку відповідає за безпечну утилізацію ядерних реакторів підводних човнів і відпрацьованого ядерного палива. !zn