Зенітні ракетні комплекси С-300ПМУ-1, які призначалися для постачання міністерству оборони Ірану, у даний час повністю розукомплектовано і утилізовано. Про це заявив Владислав Меньщиков, генеральний директор концерну ППО "Алмаз-Антей", який складав ці комплекси.
"Техніки, яка призначалася для Ірану, вже немає. Ми її розібрали повністю. Частково окремі елементи, те, що можна використовувати, вони були використані. Частково проведена утилізація. Це абсолютно достовірна інформація", ─ заявив Меньщиков, додавши, що будь-яка продукція виготовляється за вимогами конкретного контракту і не може бути переорієнтована під іншого замовника". "Тут і склад комплекту інший, і особливі вимоги інші, й інше програмне забезпечення", ─ пояснив гендиректор "Алмаз-Антея".
Росія та Іран уклали контракт на постачання комплексів С-300ПМУ-1 у 2007 році. Сума угоди склала 800 мільйонів доларів. Виконання угоди з низки причин регулярно затримувалося, а у червні 2010 року Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, що вводить санкції стосовно Ірану. Ці санкції заборонили постачання країні наступальних видів озброєння.
Незабаром після набрання чинності санкцій Радбезу ООН, 3 підписав указ, що забороняє постачання ісламській республіці С-300, а потім Москва повернула Тегерану аванс у 167 мільйонів доларів. У липні 2012 року Тегеран подав до Міжнародного третейського суду Женеви позов, звинувативши Росію у зриві постачань С-300ПМУ-1 і вимагаючи від Москви відшкодування збитків у розмірі чотирьох мільярдів доларів. !zn
Читайте також:
Іран відгукнувся на повідомлення про нові ракети з Росії замість С-300: Це тільки слова
Китай копіює свої зенітні комплекси нового покоління з російських С-300
МЗС РФ: Росія продовжить військово-технічне співробітництво з Іраном