Згідно з новим законом, президент Росії Володимир Путін зможе накласти заборону або призупинити міжнародне співробітництво з недружніми державами, а також з організаціями, які "прямо чи опосередковано" знаходяться під юрисдикцією недружніх іноземних держав.
Також можлива заборона або обмеження на ввезення і, відповідно, на вивезення продукції чи сировини організаціями, які знаходяться під прямою або непрямою юрисдикцією недружніх іноземних держав. Путін зможе ввести заборону або обмеження для організацій, що знаходяться під прямою або непрямою юрисдикцією недружніх іноземних держав, на участь в держзамовленні і приватизації.
Останнім пунктом у переліку контрсанкціонних заходів варто вказівку про те, що президент РФ має право приймати "інші заходи" впливу.
Заходи впливу не поширюються на життєво необхідні товари, аналоги яких не виробляються в РФ, а також на товари, що ввозяться громадянами для особистого користування.
До третього читання законопроекту був істотно розширено список компаній, до яких у разі рішення президента РФ з ініціативи уряду можуть бути застосовані заходи впливу. У попередній версії законопроекту санкції можна було накладати на російські компанії з часткою іноземної участі в капіталі в розмірі більше ніж 25%. Згідно з прийнятим законом під контрсанкции може підпасти російська компанія з будь-якою часткою іноземної участі. Закон набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Підприємці в РФ законопроект про контрсанкциях називають надмірним. Російські підприємницькі групи виступили проти законопроекту, який передбачає кримінальну відповідальність за виконання санкцій іноземних держав на території РФ. Запропоновані законопроектом санкції є надмірними. Про це повідомляє прес-служба "Російського союзу промисловців і підприємців"
Санкції Заходу почали бити друзів Путіна у вразливе місце - The Times.Російські олігархи кишенею відчувають втрати.