Корабельний склад постійного оперативного об'єднання ВМФ Росії у Середземному морі у найближчі дні буде оновлено. Про це 29 серпня повідомив "Інтерфакс" з посиланням на джерело в російському Генштабі.
"Відома ситуація, що склалася зараз у Східному Середземномор'ї (ескалація конфлікту у Сирії - ред.), вимагала від нас окремих коректив у складі угруповання ВМФ. У найближчі дні воно має поповнитися великим протичовновим кораблем Північного флоту. Пізніше до нього приєднається ракетний крейсер Чорноморського флоту "Москва", який зараз завершує виконання завдань у Північній Атлантиці і незабаром почне трансатлантичний перехід у бік Гібралтарської протоки", - сказало джерело.
За його словами, восени середземноморське угруповання ВМФ повинен поповнити ракетний крейсер "Варяг", який змінить великий протичовновий корабель ТОФ "Віце-адмірал Пантелєєв", що зараз виконує бойові завдання у складі оперативного об'єднання.
Нагадаємо, чергове загострення ситуації у Сирії сталося 21 серпня, коли ряд ЗМІ повідомили про масштабну хімічну атаку у Східній Гуті - одному з передмість Дамаску. За неофіційними даними, тоді загинули більше тисячі людей, серед них - сотні дітей.
Після цього на Заході відкрито заговорили про можливе втручання у сирійський конфлікт. Глава МЗС Великобританії Вільям Хейг заявив про можливість іноземного втручання без одностайної підтримки всіх членів РБ ООН (де на боці Сирії виступають Росія і Китай).
28 серпня Радбез ООН не зміг узгодити резолюцію щодо Сирії через протидію Москви. Запропонована Великобританією резолюція засуджує режим сирійського президента Башара Асада за застосування хімічної зброї і дає санкції на "вжитя необхідних заходів для захисту цивільного населення". У світі розцінюють це формулювання як таке, що дає можливість силового впливу на Дамаск.
За даними американських і британських ЗМІ, на Близькому Сході створено угруповання, здатне завдати по Сирії потужного ракетно-бомбового удару. Зокрема, у Східному Середземномор'ї знаходиться угруповання ВМС США з чотирьох есмінців (Gravely, Barry, Mahan і Ramage), озброєних ракетами "Томагавк" (оперативна група 60). Тут також знаходиться флагманський корабель ВМС Британії Bulwark і британський підводний човен класу Trafalgar з крилатими ракетами "Томагавк" на борту.
В Адріатичному морі знаходяться британський вертольотоносець Illustrious і фрегати Montrose та Westminster. У Червоному морі діє американське авіаносне угруповання на чолі з авіаносцем Harry S. Truman, а також десантні кораблі San Antonio і Kearsarge. У Перській затоці - авіаносне угруповання на чолі з авіаносцем ВМС США Nimitz. За необхідності в зону бойових дій може підійти французький авіаносець Charles de Gaulle, що дислокується у Західному Середземномор'ї.
Окрім того, Франція відправляє до берегів Сирії фрегат протиповітряної оборони (ППО) Chevalier Paul, призначений для прикриття великих угруповань сил флоту у зоні бойових дій. !zn
Читайте також:
Сирія підготує 8 тисяч пілотів-камікадзе для відбиття можливої атаки
Сирійська армія і спецслужби почали евакуацію
Обама не хоче повторювати в Сирії іракський сценарій
Влада Сирії попередила про загрозу застосування хімічної зброї в Європі