В Кремлі запевняють, що військова авіація Росії завдає удари по позиціях терористів "Ісламської держави" в Сирії. Але навіть дані Міністерства оборони РФ вказують на те, що це не правда і 80% авіаударів завдаються у непідконтрольних терористам регіонах.
Про це повідомляє інформаційна агенція Reuters, додаючи, що російські бомби падають здебільшого в регіонах, захоплених групами, які воюють проти режиму Башара Асада. При цьому мішенями російських літаків стають як бойовики сирійської гілки "Аль-Каїди", так і лояльні до Вашингтона помірковані опозиціонери.
Заяви Міноборони РФ щодо цілей військово-повітряних сил у Сирії і архів опублікованих російських військових мап свідчать про те, що за останні три тижні російська авіація ударила по 64 місцевостях. З них максимум 15 – підконтрольні "Ісламській державі", згідно з даними Інституту дослідження війни.
"Якщо подивитися на карту, то стає очевидним, що вони воюють не проти "Ісламської держави, а проти опозиційних груп", - каже московський військовий експерт Олександр Гольц, додаючи, що головна мета Москви – підтримати сирійську армію і її наступ.
Більшість авіаударів Росії були здійснені в провінціях Латакія та Ідліб, в яких немає "Ісламської держави". Ще одна місцевість, куди вилітали російські літаки називається Кфайсир. Вона розташована на півночі провінції Алеппо і поділена терористами ІДІЛ, опозиціонерами і армією Асада.
Звісно, Росія скинула бомби на позиції "Ісламської держави" в містах Ер-Ракка і Дайр-ез-Заур, в результаті чого були знищені командний і тренувальний центр бойовиків. В цей же час, російська авіація підтримує наступ урядових військ Сирії проти опозиціонерів у Хомсі, Хамі, Латакії, Ідлібі і Алеппо.
Правозахисники з організації Syrian Observatory for Human Rights кажуть, що Росія вбила 370 людей у Сирії впродовж трьох тижнів. З них третина – мирні мешканці.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.