UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія розраховує, що Трамп розв'яже їй руки в Україні і Сирії – Politico

Москву цікавить, чи республіканець дозволить їй розширити сферу впливу в Європі.

В пориві захоплення обіцянками мільярдера 3 "ослабити напругу і покращити відносини з Росією", істеблішмент в Кремлі запросив цього місяця його радника Картера Пейджа виступити перед випускниками російської Школи економіки. І Пейдж не розчарував.

Під час своєї промови, він засуджував нинішню політику США за її "часто лицемірну зосередженість на демократизації, нерівності, корупції і змінах режимів". Коли російський студент запитав Пейджа, чи вірить він в те, що суспільства в Америці дійсно ліберальне і демократичне, радник Трампа дав відповідь, яку можна було б сплутати з цитатою Володимира Путіна.

"Я б написав слово "ліберальний" в лапках. Погоджуся з вами, що воно не таке ліберальне, як може здаватися", - цитує його слова на сторінках Politico Жанна Нємцова.

Вона додає, що це прозвучало абсолютно співзвучно з риторикою кампанії Трампа, який цього тижня виключив з програми Республіканської партії передачу зброї Україні, яка захищається від агресії Росії. Пейдж має дуже тісні зв'язки з російським бізнесом і керівництвом в "Газпромі". Голова виборчого штабу Трампа Пол Манафорт також був лобістом і радником колишнього проросійського президента Віктора Януковича.

"Для Путіна мільярдер Трамп став подарунком, який продовжує його радувати. Принижений і покараний західними лідерами за російську агресію проти України, Путін нарешті бачить майбутнього партнера. Кремль і його "праві" прихильники також з ентузіазмом аплодують ізоляціоністу, якого вони бачать в Трампі, який хоче скоротити втручання США в справи НАТО і Європи і який виступає проти політичного мейнстріму, який зробив Путіна парією", - пише Нємцова.

Читайте також: Горбачов схвалив анексію Криму, в Раді за це йому пригрозили санкціями

Вона додає, що головне питання, яке хвилює Москву – це чи дозволить Трамп розширити її сферу впливу в Східній Європі. Раніше видання New York Times писало, що Трамп здається одержимим Путіним і Росією. Він оточив себе проросійськими політиками і не раз обіцяв, що "домовиться" з російським президентом.

Тим часом, Трамп допустив, що США не будуть захищати союзників по НАТО від Росії. В цей же час, посол однієї з країн НАТО розповів, що в Балтії дуже багато людей непокояться через можливість президентства Трампа і те, "як це розв'яже руки Путіну".

Раніше Трамп виключив з програми Республіканців передачу зброї Україні. Пункт про це замінило більш розмите формулювання про те, що США "нададуть належну підтримку". Члени комітету проголосували щодо цих змін і внесли поправку в програму Республіканської партії. Видання зауважує, що тепер офіційна позиція партії щодо передачі зброї України буде суперечити позиції майже всіх її лідерів, які відповідають за національну безпеку.