Після того, як проросійські терористи разом з російськими військовими захопили місто Дебальцеве, на Заході і в Україні сподіваються, що наступ Росії зупиниться хоча б на якийсь час. Але атаки і погрози бойовиків захопити Маріуполь і Харків не дають підстав для оптимізму.
Про це на сторінках іспанського видання El Mundo пише старший науковий співробітник аналітичного центру CIDOB Ніколас де Педро. Він нагадує, що президент України Петро Порошенко після захоплення Дебальцевого попросив ООН ввести миротворців в Донбас. Хоча ще місяць тому він був категорично проти цієї ідеї, оскільки вона передбачає замороження конфлікту на тривалий час. А це означає, що Донбас заважав би Києву зблизитися з НАТО і Євросоюзом.
На думку автора, Москва заблокує ідею введення миротворців ООН в Україну, тому що "блакитні шоломи" змусили б її перекрити частину кордону, яку Київ не контролює. Місія ж ОБСЄ в Донбасі не заважає й далі перекидати російське озброєння і війська.
Автор також зауважує, що нові мінські угоди не вигідні Україні і дають змогу Володимиру Путіну блокувати реформи. Але на фоні погроз захопити Харків і Маріуполь вони дають хоч якусь надію на припинення вогню і деескалацію. Оглядач також радить Заходу змінити свою тактику щодо вирішення конфлікту в Україні.
"На даний момент політика задобрювання і помірного тиску на Росію зазнала невдачі", - йдеться в статті.
В цей же час, низка країн Євросоюзу готові виділити контингенти для виконання миротворчої місії в Україні. Про це в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV заявив директор департаменту політики та комунікацій Міністерства закордонних справ України Олексій Макєєв.