Росія скривилася від люті через те, що на конкурсі 3 в Стокгольмі переміг не її представник, а співачка з України. З Москви почали лунати звинувачення в підтасовці результатів. Мовляв, глядачі обрали російського співака.
Але організатори нібито навмисне віддали перемогу Джамалі і її пісні про депортацію кримських татар, щоб принизити Росію через її вторгнення в Україну. Але насправді більшість глядачів у Європі не зрозуміли, що пісня про трагедію кримських татарів.
Про це на сторінках The Times пише Хуго Рафкінд, запевняючи, що в конкурсі Євробачення лірика пісень – не головне.
"Якщо комусь зі слухачів сказати, що пісня була про злочини Сталіна, підозрюю, що більшість з них будуть здивовані не менше, ніж у 1968 році, коли потім людям сказали, що Іспанія перемогла в конкурсі з піснею про політику в галузі рибальства", - пише оглядач.
Автор додає, що британцям тяжко зрозуміти лють Росії, оскільки самі вони настільки несерйозно сприймають Євробачення, "що воно межує з ксенофобію".
"Господи, та ми ж країна The Beatles, але чомусь відправляємо пару стюардес в трико, щоб вони позмагалися зі скандинавами в костюмах зомбі і доньками уральських олігархів, які влаштовують таке собі караоке в стилі Селін Діон. Звісно, часом нам потрібно нагадувати собі, що в деяких місцях, де в 80-х могли вбити когось за контрабанду пари джинсів Levi's, Євробачення – це дещо серйозніше. Це геополітика. Тому росіяни і зляться", - йдеться в статті.
Автор нагадує, як політики в Москві говорили про бойкот конкурсу і про те, що Захід намагається принизити Росію не лише на Євробаченні, а й своїми нібито "вигаданими обвинуваченнями" в гомофобії, а також в тому, що російські атлети вживають допінг, російські літаки порушують європейських повітряний простір, а російські війська воюють проти України. Але насправді легко помітити, що всі ці обвинувачення – ніяка не вигадка.
Втім, політичні заяви були відносно спокійними у порівнянні з відповіддю пропагандистського каналу Russia Today, який вже прославився різноманітними теоріями змови. В одному із своїх матеріалів він звинуватив журі Євробачення в тому, що вони піддалися політичним маніпуляціям Заходу. Змішавши разом Барні Сандерса, Хілларі Клінтон, "військово-промисловий комплекс", Джеремі Корбіна, "політичний істеблішмент Тоні Блера" і референдум про вихід Британії з ЄС, каналі дійшов висновку, що британське журі виконувало наказ міністра закордонних справ Філіпа Хеммонда.
Але оглядач пише, що насправді серед експертів у Євробаченні, які оцінювали конкурс, була 22-річна співачка з Челмсфорда і жінка, яка колись була вчителькою вокалу поп-гурту S Club 7. Тож навряд чи вони мали якесь відношення до МЗС Британії чи хотіли якось принизити Росію.
"Геніальність російської пропаганди полягає в тому, що вона отримує насолоду від власного цинізму і використовує його для того, щоб очорнити всіх інших теж. Вона переконує свою аудиторію в тому, що геть усі ЗМІ поводяться так само, і аудиторія в принципі погоджується. Вона існує для того, щоб за допомогою своєї дикої некомпетентності переконати суспільство в тому, що і західні ЗМІ також ненадійні", - йдеться в статті.
На думку автора, в цьому суть емоцій Росії щодо Євробачення. Вона не намагається виправдатися, а роздратувати. Навіть в Москві повинні розуміти, що жодний уряд не взявся б за фабрикацію результатів пісенного конкурсу, тому що великі зусилля були б невиправдані. Але "зерня параної посіяне і воно своїм корінням починає пробивати тріщини". На думку автора, наступного року на Євробаченні знову можуть змінити систему голосування. І всім буде байдуже. Але ще одна частка західної впевненості в собі "відпаде, як вчорашня блискітка в бруді".
У пісенному конкурсі "Євробачення 2016", фінал якого пройшов у Стокгольмі ввечері 14 травня, перемогла Джамала, яка представляла Україну. Співачка виконала пісню "1944" про депортацію кримських татар.
За результатами голосування національних журі країн-учасниць Євробачення-2016 і смс-голосування глядачів Джамала набрала 534 бали. Також до трійки увійшли представники Австралії та Росії.
За результатами голосування українських глядачів на "Євробаченні 2016" максимум отримав представник Росії Сергій Лазарєв. На другому місці - Азербайджан, Samra Rahimli отримала від нас 10 балів. 8 балів українці поставили сусідам полякам за пісню "Colour of your life".