UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія призупинила угоду з США про утилізацію плутонію, що використовується у зброї

Москва більше не буде погоджувати з Вашингтоном утилізацію радіоактивних матеріалів, придатних для створення ядерної зброї.

Президент РФ Володимир Путін розпорядився призупинити укладену з США угоду про утилізацію плутонію, що не є необхідним для потреб оборони, у зв'язку з "недружніми діями США щодо РФ".

Відповідний указ російського президента №511 від третього жовтня оприлюднено на офіційному інтернет-порталі правової інформації РФ.

У документі вказується, що дія угоди припиняється виходячи з необхідності вжиття заходів щодо захисту безпеки РФ, а також у зв'язку з "нездатністю США забезпечити виконання прийнятих зобов'язань щодо утилізації надлишкового збройного плутонію".

Документ також доручає МЗС РФ сповістити Вашингтон про припинення угоди і протоколів до неї.

Як повідомляє агентство "Інтерфакс", в Росатомі, при цьому, стверджують, що РФ залишається відданою своїм зобов'язанням по утилізації 34 тонн плутонію, визнаного надлишковим для потреб національної оборони. Зокрема, в експлуатацію введено завод з виробництва змішаного уран-плутонієвого палива, який дозволяє переробляти плутоній для використання в цивільних потребах. Крім того, відбувся пуск 4-го енергоблоку Білоярської АЕС з реактором БН-800, який може використовувати уран-плутонієве паливо.

Читайте також: Росія озброїться новим "Буком"

Нагадаємо, в липні минулого року президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія поповнить свої ядерні сили 40 новими міжконтинентальними балістичними ракетами, для захисту від яких начебто марна будь-яка система ПРО.

У свою чергу, у НАТО пообіцяли відповісти на ядерну активність Россії. При цьому генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що плани президента Путіна – це не що інше, як необґрунтоване і небезпечне "брязкання" ядерною зброєю.

Як пише для DT.UA оглядач Олексій Іжак, "брязкання" ядерною зброєю дало Росії деякі тактичні дивіденди. Однак у стратегічній перспективі така політика заганяє Росію в кут, для виходу з якого у неї може банально не вистачити грошей.

Детальніше про загрозу гонки ядерних озброєнь між Росією і США читайте в статті "Ядерний кут для Росії" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".