Росія та ряд інших країн можуть використовувати ситуацію з пандемією коронавірусу для подальшого обмеження свободи ЗМІ. Таку думку висловила комісар Ради Європи з прав людини Дунья Міятович.
"Журналісти в Угорщині і Російської Федерації, які висвітлюють пандемію, можуть зіткнутися з різноманітними покараннями, включаючи загрозу тюремного ув'язнення терміном до п'яти років за поширення" дезінформації", - йдеться у її заяві.
В документі зазначається, що через впровадження певних обмежень в якості реакції на поширення коронавірусної інфекції, деякі країни посилюють покарання для працівників ЗМІ, і особливо це помічено за Росією та Угорщиною. Там, за словами Міятович, можуть позбавити волі за поширення так званих "фейковий новин" про коронавірус. Відомо, що в РФ цей закон було прийнято на минулому тижні.
"Немає ніяких сумнівів у тому, що уряди стикаються з безпрецедентними викликами в ході нинішньої пандемії. Це, однак, не може служити приводом для обмеження свободи преси і, отже, доступу людей до інформації. Журналісти і ЗМІ виконують конче необхідну роботу на благо суспільства, їх роботу потрібно захищати, а не обмежувати ", - підкреслюється в заяві комісара Ради Європи.
Схожі проблеми спостерігаються також в Азербайджані, Боснії, Вірменії, Румунії.
Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ Росії у черговий раз звинуватило Україну в тому, що нібито Київ відмовився від "домовленостей" з представниками підтримуваних РФ бойовиків збройних угруповань "ЛДНР" не самостійно. Російські дипломати незмінно продовжують називати стороною конфлікту в Донбасі лише Україну та бойовиків "ЛДНР", не визнаючи своєї участі.
У МЗС РФ також назвали результати засідання ТКГ щодо Донбасу від 26 березня "провальними", оскільки спочатку Франція та Німеччина, а потім й Україна не підтримали.
Також вони відреагували на спільну заяву Франції та Німеччини щодо Донбасу.