Російська сучасна морська політика стратегічно орієнтована не лише на захист суверенних прав РФ в акваторіях, котрі належать їй згідно з морським правом, а й на забезпечення російського контролю за транспортними комунікаціями у світовому океані та безперешкодного доступу Росії до ресурсів світового океану (біологічних, енергетичних тощо). Супутнім неназваним, однак досить очевидним амбітним прагненням Москви є паритетний вплив у світовому океані з найпотужнішою сучасною морською державою - США.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олена Снігир, провідний спеціаліст Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України ім. Г.Удовенка, кандидат політичних наук. За її словами, як слабша держава, РФ може конкурувати або протистояти іншим глобальним акторам лише асиметрично, вдаючись до дій локального характеру в умовах вакууму безпеки.
"Відповідно, найсприятливішим середовищем для реалізації планів РФ є нестабільність та конфліктогенність. Саме тому тактично на морських просторах Москва робить те саме, що й на суходолі, - намагається або дестабілізувати ситуацію в зоні свого інтересу, або зберегти конфліктний потенціал на майбутнє з можливістю втрутитись", - підкреслює експерт.
Детальніше про морську експансію РФ читайте у матеріалі Олени Снігир "Морські вузли Росії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".