UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія пояснила, чому не може видати Сноудена США

"Термін "повернення" в російському законодавстві і практиці застосовується, як правило, до добровільного в'їзду осіб з-за кордону в країну, громадянами якої вони є", - йдеться в повідомленні прес-служби Мін'юсту РФ.

Росія не може видати США колишнього співробітника ЦРУ Едварда Сноудена через відсутність в міжнародному праві терміна "примусове повернення". Таке пояснення оприлюднила прес-служба Мін'юсту Росії.

"Термін "повернення" в російському законодавстві і практиці застосовується, як правило, до добровільного в'їзду осіб до країни, громадянами якої вони є", - йдеться в повідомленні прес-служби.

У ньому наголошується, що в контексті примусової репатріації особи в державу громадянства даний термін у міжнародному праві не вживається.

- США пообіцяли Росії не страчувати і не катувати Сноудена

- Сноуден може провести у "Шереметьєво" до півроку

Сноуден втік в Гонконг в травні 2013 року, після чого оприлюднив інформацію про секретні операції спецслужб США з стеження в Інтернеті. З 23 червня по даний час він знаходиться в транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво".

У США домагаються видачі Сноудена, щоб притягнути його до кримінальної відповідальності за оприлюднення секретної інформації.

Сноуден звернувся з офіційним проханням про надання тимчасового притулку в Росії. Згоду надати йому притулок раніше висловили Венесуела, Болівія та Нікарагуа.

Раніше посол США в Росії Майкл Макфол повідомив, що Сполучені Штати не вимагають екстрадиції Э.Снокдена, а просять його повернути в країну. "США не просить "екстрадиції", але простого повернення містера Сноудена. Ми надіслали багато людей назад в Росію", - написав Макфол у своєму мікроблозі в твіттері.

Читайте також:

США направили до Росії документ з проханням про видачу Сноудена

Москва шкодує, що "не може задовольнити американських партнерів"

Конгрес США готує санкції до країни, яка надасть притулок Сноудену

Адвокат передав Сноудену "Злочин і кару" Достоєвського

Москвичі кинулися допомагати Сноудену: хто грошима, хто житлом і штампом у паспорті