UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія поверне ядерні ракети на свою залізницю

Найближчим часом в Росії відновиться створення залізничного ракетного комплексу стратегічного призначення.

Створення бойового залізничного ракетного комплексу (БЖРК) найближчим часом відновиться, повідомив заступник командувача Ракетними військами стратегічного призначення по роботі з особовим складом Андрій Філатов.

"Найближчим часом зміни в матеріалізації цієї ідеї відбудуться. Можу сказати, що треба очікувати. Я думаю, що ця ідея буде реалізована найближчим часом", - сказав Філатов в ефірі радіостанції "Ехо Москви".

БЖРК являє собою спеціальний залізничний потяг, у вагонах якого розміщуються ядерні ракети і системи управління. Головним розробником комплексу в радянські часи було конструкторське бюро "Південне" в Україні.

Пуск ракет БЖРК міг проводитися з будь-якої точки маршруту на відстані до 1,5 тисячі кілометрів від місця постійної дислокації і ніс бойове чергування в автономному режимі протягом декількох місяців. Таким чином, істотно ускладнювалося завдання виявлення комплексу потенційним супротивником.

Кожен БЖРК був оснащений трьома пусковими установками і ніс 12 ракет "Молодець". Всього було поставлено на бойове чергування 36 залізничних мобільних пускових установок.

Радянський БЖРК був знятий з озброєння в 2005 році у зв'язку з положеннями договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО), підписаного в січні 1993 року президентами США і РФ Джорджем Бушем і Борисом Єльциним.

Раніше влада США заявила, що розглядає питання про запровадження відповідних заходів проти Російської Федерації, яка порушила договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД). Порушення пов'язано з продовженням розробки РФ крилатої ракети наземного базування середньої дальності.

Росія, в свою чергу, звинуватила США в спробі послабити воєнно-економічний потенціал Росії, в тому числі через розширення системи ПРО в Європі.