UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія постійно вдає з себе жертву – RFERL

Оглядач зауважує, що в Москві не соромляться легковажно звинувачувати інших в "геноциді", "апартеїді" і "фашизмі".

Резолюція, яку Державна Дума Росії ухвалила вчора, порівнює заборону російським атлетам брати участь у літніх Олімпійських іграх у Бразилії за вживання допінгу з "іспанською інквізицією".

"З тією інквізицією, під час якої людей катували, ламаючи пальці, підвішували і спалювали на стовпах. Так, це "вдале" порівняння", - іронізує політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, додаючи, що російські чиновники не соромляться легковажно вживати страшні терміни.

"На початку 2000-х років, невдовзі після приходу Володимира Путіна до влади, чиновник з міністерства закордонних справ у Москві сказав мені з серйозним обличчям, що те, як Естонія ставиться до етнічних росіян – це справжній "апартеїд"", - пригадує автор.

Він також підкреслює, що в 2008 році, коли Росія вторглася в Грузію, з Москви також лунали звинувачення на адресу президента Михеїла Саакашвілі в організації "геноциду" в Південній Осетії. І, звісно ж, коли в Україні демонстранти усунули від влади корумпований проросійський режим Віктора Януковича, Кремль описав це як "переворот", влаштований "фашистською хунтою".

"Використовуючи найбільш огидні терміни для опису своїх опонентів, режим Путіна не лише принижує справжніх жертв інквізиції, апартеїду, геноциді і фашистських хунт. Він також дає оцінку собі. Кремль демонструє своє лицемірство", - вважає Вітмор.

На думку автора, гучні слова про опонентів також демонструють те, наскільки російська влада втратила зв'язок з реальністю і тепер створює свою власну, в якій "Росія завжди жертва, а її вороги завжди монстри".

Читайте також: Путін назвав анексію Криму історичним досягненням нинішнього скликання Держдуми

Нагадаємо, що в Росії розгорівся скандал через вживання атлетами допінгу. 7 березня, сьома ракетка світу Марія Шарапова скликала прес-конференцію в Лос-Анджелесі, повідомивши про вжиття мілдроната, за що тенісистці загрожує дискваліфікація до 4 років. Практично відразу контракти зі спортсменкою призупинили всі спонсори. Згодом багато інших російських спортсменів теж не пройшли тест на допінг. Зокрема, 23 учасника Олімпіади-2012 попалися на допінгу.