UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія постачає бойовикам щонайменше 20 видів зброї, яких немає в України – NYT

Експерти встановили 20 зразків російського озброєння у руках терористів і один вид зброї з Польщі.

Підтримка проросійських терористів на Сході України з боку 3 підтверджується тим, що бойовики використовують зразки озброєння, які Росія ніколи нікому не продавала.

Про це повідомляє американське видання New York Times з посиланням на звіт австралійської компанії ARES, яка займається вивченням питання продажу зброї у світі. Дослідники для своєї доповіді використовували інформацію у вільному доступі, зокрема фото і відео журналістів, а також офіційні матеріали на сайтах силових відомств України.

Директор компнаії Нік Джензен-Джонс каже, що його колеги змогли виявити щонайменше 20 зразків зброї, які точно потрапили в руки терористів в Україні з Росії, тому що Москва ніколи і нікому не продавала таке озброєння. Зокрема, йдеться про гвинтівку ВСС, танк Т-72В3 і реактивний піхотний вогнеметах "Шмель", яких на озброєнні в України чи будь-якої іншої пострадянської країни немає.

Також експерти виявили на озброєнні в терористів польський переносний зенітно-ракетний комплекс "Гром". В ARES вважають, що зразки цієї зброї, які помітили в руках бойовиків Донбасу, були виготовлені в 2007 році. Про це свідчать відмітки на корпусі.

Австралійські експерти кажуть, що у більшості випадків їм було дуже тяжко встановити, походження зброї, оскільки армія України використовує старий арсенал, який дістався у спадок від СРСР. Цією ж зброєю користуються і проросійські терористи. Приміром, обидві сторони використовують АК-47 і АК-74, які радянська армія взяла на озброєння 40 років тому.

Крім того, деякі зразки озброєння зовні схожі на свої застарілі аналоги. Приміром, кулемет часів СРСР НСВ-12,7, який є в української армії, дуже схожий на сучасніший російський кулемет "Корд", який збройні сили РФ взяли на озброєння в 2007 році. Зовні ці два види озброєння майже не відрізняються. Тому складно встановити, звідки вони потрапили в Донбас.

В цей же час, у США обговорюють питання про надання Україні оборонного озброєння для стримування наступу російських терористів. Американське видання New York Times повідомило, що США розглядають можливість передати зброю Україні. При цьому у Вашингтоні свою точку зору на такі заходи змінили навіть ті, хто раніше виступав проти військової допомоги Києву. В цей же час, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель знову відмовилася постачати зброю Україні.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що переконував американців відмовитись від постачань в Україну озброєнь так як, на його думку, це тільки збільшить кількість смертей.