Росія повернулася до тактики часів Холодної війни, намагаючись посилити свою військову присутність поближче до території США. Кремль домовляється про розміщення своїх бомбардувальників і флоту в Південній Америці і на Далекому Сході.
Про це повідомляє Bloomberg, нагадуючи про заяву речника Держдепартаменту США Джен Псакі про те, що Вашингтон намагається тиснути на В'єтнам через використання росіянами військової бази в країні.
Зокрема, військова авіація Росії використовує колишню американську базу в місті Камрань. Тут російські літаки приземляються для дозаправки, перед тим, як влаштувати провокації у Західній Півкулі.
"Президент Росії Володимир Путін звинувачує США у втручанні в його сферу впливу через американську підтримку України, яка воює з проросійськими бойовиками. В цей же час, Вашингтон непокоїть російське нарощування військової потужності", - нагадує видання.
Виступаючи перед сенатом командувач морських піхотинців США генерал Джон Келлі заявив, що Росія намагається посилити свій вплив у обох Америках. Починаючи з 2008 року, Кремль за допомогою пропаганди, торгівлі і продажу озброєння намагається зміцнити свою присутність у Південній Америці, зокрема у Венесуелі, Аргентині, Нікарагуа і на Кубі.
"Росія догоджає цим країнам, щоб отримати доступ до військово-повітряних баз і морських портів для того, щоб російські кораблі і стратегічні бомбардувальники могли діяти у Західній півкулі", - пояснив Келлі.
За його словами, за весь час президентства Путіна Росія повернулася до тактики часів Холодної війни. Генерал додав, що лише минулого року російські розвідувальні кораблі кілька разів входили в порт Гавани, проводили операції у Мексиканській затоці і біля східного узбережжя США.
І саме тому адміністрація президента Барака Обами вирішила розпочати процес нормалізації відносин з Кубою, хоча деякі конгресмени застерігали, що комуністичному уряду неможна довіряти. Зокрема, нещодавно США та Куба відновили прямий телефонний зв'язок. Відновлення прямого телефонного зв'язку стало можливим завдяки угоді між ETECSA і американською компанією Domestic Telecom, яке було досягнуто в лютому.