UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія посилює військову присутність під боком у США – Bloomberg

Вашингтон наважився на нормалізацію відносин з комуністичною Кубою через спроби Росії розмістити на острові свій флот.

Росія повернулася до тактики часів Холодної війни, намагаючись посилити свою військову присутність поближче до території США. Кремль домовляється про розміщення своїх бомбардувальників і флоту в Південній Америці і на Далекому Сході.

Про це повідомляє Bloomberg, нагадуючи про заяву речника Держдепартаменту США Джен Псакі про те, що Вашингтон намагається тиснути на В'єтнам через використання росіянами військової бази в країні.

Зокрема, військова авіація Росії використовує колишню американську базу в місті Камрань. Тут російські літаки приземляються для дозаправки, перед тим, як влаштувати провокації у Західній Півкулі.

"Президент Росії Володимир Путін звинувачує США у втручанні в його сферу впливу через американську підтримку України, яка воює з проросійськими бойовиками. В цей же час, Вашингтон непокоїть російське нарощування військової потужності", - нагадує видання.

Виступаючи перед сенатом командувач морських піхотинців США генерал Джон Келлі заявив, що Росія намагається посилити свій вплив у обох Америках. Починаючи з 2008 року, Кремль за допомогою пропаганди, торгівлі і продажу озброєння намагається зміцнити свою присутність у Південній Америці, зокрема у Венесуелі, Аргентині, Нікарагуа і на Кубі.

"Росія догоджає цим країнам, щоб отримати доступ до військово-повітряних баз і морських портів для того, щоб російські кораблі і стратегічні бомбардувальники могли діяти у Західній півкулі", - пояснив Келлі.

За його словами, за весь час президентства Путіна Росія повернулася до тактики часів Холодної війни. Генерал додав, що лише минулого року російські розвідувальні кораблі кілька разів входили в порт Гавани, проводили операції у Мексиканській затоці і біля східного узбережжя США.

І саме тому адміністрація президента Барака Обами вирішила розпочати процес нормалізації відносин з Кубою, хоча деякі конгресмени застерігали, що комуністичному уряду неможна довіряти. Зокрема, нещодавно США та Куба відновили прямий телефонний зв'язок. Відновлення прямого телефонного зв'язку стало можливим завдяки угоді між ETECSA і американською компанією Domestic Telecom, яке було досягнуто в лютому.