UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія поклала на Україну провину за аварію ракети "Зеніт"

1 лютого 2013 року під час запуску ракети носія "Зеніт" з супутником зв'язку Intelsat-27 за програмою "Морський старт" сталася аварія. НП сталася через несправність блоків українського виробництва, стверджують в уряді РФ.

Аварія ракети носія 3 при запуску в рамках проекту "Морський старт" сталася з провини української сторони, повідомив журналістам у вівторок перший заступник голови військово-промислової комісії при уряді Іван Харченко.

"Доповідь (представлена прем'єр-міністрові РФ 3) Дмитром Олеговичем Рогозіним. Висновки доповіді зводяться до того, що причиною аварії стала несправність блоків, вироблених на Україні. До російської техніки претензій немає", - відзначив Харченко.

За його словами, доповідь про причини аварії ракети "Зеніт" представлено голові уряду на позаминулому тижні, 15 лютого.

Харченко також заявив, що уряд доручив Роскосмосу знайти способи не допустити банкрутства міжнародного проекту "Морський старт" і знайти можливості підвищення його економічної ефективності.

"Роскосмос повинен вивчити і представити дані, як зробити підприємство ефективним і самоокупним та не допустити банкрутства", - сказав Харченко.

За його словами, доручення уряду дано Роскосмому "кілька днів тому". "До другої половини березня ми отримаємо доповідь", - сказав Харченко.

Він повідомив, що Роскосмосу доручено провести перевірку фінансово-економічної діяльності міжнародного проекту, оскільки за міжнародними договорами за космічну діяльність російських підприємств (95% акцій "Морського старту" належать "внучці" ракетно-космічної корпорації "Енергія") відповідальність несе РФ.

1 лютого 2013 року під час запуску ракети носія "Зеніт" із супутником зв'язку Intelsat-27 за програмою "Морський старт" сталася аварія, ракета впала у Тихий океан за кілька кілометрів від місця старту.

21 лютого заступник голови Військово-промислової комісії при уряді РФ Олег Бочкарьов повідомив, що російська спецкомісія завершила розслідування причин аварії ракети "Зеніт". "Доповіли, розібралися, винних буде покарано", - сказав він.

Пуски ракет "Зеніт-3SL" здійснюються міжнародним консорціумом "Морський старт", створеним у 1995 році. У 2010 році завершилася реорганізація компанії. Штаб-квартира компанії Sea Launch AG розташовується у Берні (Швейцарія).

Ракета-носій "Зеніт-3SL" створена на основі двоступеневої ракети носія "Зеніт-2" розробки ГКБ "Південне" (Україна), розгінний блок ДМ-SL - розроблений і виготовлений у РКК "Енергія".

Запуск мав стати першим за програмою "Морський старт" у 2013 році. У 2012 році за цією програмою було виконано три вдалих пуски. Всього консорціум "Морський старт" здійснив 35 пусків ракет "Зеніт-3SL" з рухомої платформи в Тихому океані, один із яких був частково успішним і два - аварійними. !zn

Читайте також:

Експерти: Запуск ракети "Зеніт" в океан відкинув Росію на півстоліття назад

Ракета-носій "Зеніт" впала в океан через кілька хвилин після старту

Південна Корея вперше запустила ракету-носій з супутником

Іран запустив в космос біокапсулу з мавпою