UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія остаточно схвалила проект мосту в окупований Крим

Міст включає дві паралельні споруди – під автомобільний і залізничний рух, об'єднані загальною конструктивно-технологічною схемою.

© Федеральное дорожное агентство
© Федеральное дорожное агентство
Ініціатором санкцій проти 19 компаній стало Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб України
© Федеральное дорожное агентство

Російська Главдержекспертиза дала позитивний висновок проекту Керченського мосту, будівництво якого необхідне для транспортного сполучення РФ з окупованим Кримом.

Кошторисна вартість моста в цінах четвертого кварталу 2015 року склала 211,85 млрд рублів (2,73 млрд доларів). Згідно з розпорядженням уряду від 30 січня 2015 року, у цінах відповідних років міст оцінювався в 228,3 млрд рублів (2,94 млрд доларів). Однак, в результатах експертизи його вартість знизилася на 680 млн рублів (8,78 млн доларів), передає "РБК".

Довжина моста складе 19 км. Палі на різних ділянках мосту будуть занурюватися на глибину від 18 до 94 метрів – як вертикально, так і під певним ухилом. Передбачається, що автомобільна дорога буде складатися з чотирьох смуг, максимальна швидкість руху по ній - 120 км/ч. Пропускна здатність - до 40 тисяч автомобілів на добу. Також буде матися залізниця: два шляхи другої категорії залізничних ліній з максимальною швидкістю руху 160 км/год.

Читайте також: На Керченській переправі назріває бунт через величезні черги і жахливі умови

Раніше президент РФ Володимир Путін вимагає побудувати Керченський міст до кінця 2018 року. При цьому він назвав неприпустимим "збільшення витрат і подорожчання будівництва".

У січні 2015 року стало відомо, що російський уряд призначив генпідрядником компанію Аркадія Ротенберга "Стройгазмонтаж". В якості орієнтира називалася ціна будівництва 230 млрд рублів (3,5 млрд доларів за поточним курсом).

Будівництво моста почалося в травні 2015 року. Як писала у статті DT.UA Валентина Самар, Україна ніяк не відреагувала на початок будівництва, хоча і після анексії Криму води Керченської протоки (як і Азовського моря) є внутрішніми водами України і Російської Федерації.